הייטק והון סיכון

מנכ"ל סופרדריבטיבס: שנת 2010 תהיה שנה נפלאה לחברות שישרדו את 2009

משה ליכטמן, מנהל מרכז הפיתוח של מיקרוסופט בישראל, אמר כי גם בעיתות משבר יש לעודד את היצירתיות של העובדים והיזמים

מאיר אורבך 15:4814.12.08

"אני מאמין ששנת 2010 תהיה שנה נפלאה לכל החברות שיצליחו לעבור בשלום את שנת 2009". כך אמר היום (א') מנכ"ל סופרדריבטיבס, ד"ר דוד גרשון, בפאנל בנושא הייטק במשבר בוועידת ישראל לעסקים. לאחרונה פיטרה סופרדריבטיבס כ-50 מעובדיה בישראל. לדברי גרשון, "המשבר דרש מאיתנו להיות יצירתיים ולמצב את החברה מחדש. אנו כעת מדגישים את החזר ההשקעה ללקוח ואת השקיפות של מוצרינו. רק לאחרונה חתמנו על הסכמים עם בנקי השקעות מובילים דוגמת ווקוביה וולס פארגו בעסקאות גדולות אשר מוכיחות שחברות מאמינות עדיין בצורך בטכנולוגיה". 

מעודד הקמת מיזמי חממה בתוך החברה. משה ליכטמן, מיקרוסופט ישראל מעודד הקמת מיזמי חממה בתוך החברה. משה ליכטמן, מיקרוסופט ישראל צילום: אביגיל עוזי

 

עדי גן, שותף בקרן ההון סיכון אוורגרין, אמר בפאנל כי חברות ההייטק הישראליות צריכות להיערך לשנתיים הקרובות ולשמור על המזומנים שברשותן. הוא הוסיף כי המשבר מהווה גם הזדמנות השקעה בחברות שמציעות טכנולוגיה מוכחת והחזר השקעה מהיר.

 

אורנה ברי, יו"ר קרנות ההון סיכון אמרה שמדינת ישראל חייבת להעמיד עתה מנהיגות כלכלית שתדע להוביל את המדינה עם סדרי עדיפות ברורים. ברי הוסיפה שההייטק הוא הסקטור היחידי בתעשיה שהשפיע באופן משמעותי על התוצר הגולמי.

 

משה ליכטמן, מנהל מרכז הפיתוח של מיקרוסופט בישראל העלה את חשיבות המשך האמונה ביצירתיות וביוזמה של היזם הישראלי. "מאז שהגעתי לישראל לפני שנתיים גדלה מצבת כוח האדם של החברה ב-400% ואנו מעסיקים כיום כ-600 עובדים". לדברי ליכטמן, מיקרוסופט ישראל משתדלת לטפח את נושא היזמות ומאפשרת לכל עובד להקים מיזמים בתוך החברה. "אנו מעודדים הקמת מיזמי חממה בתוך החברה לקידום של רעיונות לטווח הארוך", הוסיף ליכטמן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x