הייטק והון סיכון

הסטארט-אפ טבולה יגייס בקרוב מיליוני דולרים

טבולה מפתחת פלטפורמה לאתרי וידיאו המאפשרת להציג רצף של סרטונים לפי העדפותיו של הגולש. טקראנץ' דיווח כי היא צפויה להודיע בקרוב על סבב גיוס שני

אסף גלעד 13:1311.11.08
חברת הסטארט-אפ טאבולה (Taboola) של אדם סינגולדה תודיע בימים הקרובים על גיוס הון שני, בסכום של מספר מיליוני דולרים, כך אישרו גורמים המקורבים לעסקה ל"כלכליסט".  את הידיעה חשף הבוקר איש ההון סיכון רועי קרתי בבלוג הטכנולוגי טקראנץ'.

 

טבולה, חברת סטארט-אפ צעירה, מפתחת פלטפורמה לאתרי וידיאו המאפשרת להציג רצף של סרטי וידיאו בהתאם להעדפותיו וטעמו האישי של הצופה. הרצף נבנה באמצעות מודלים מתמטיים מתוחכמים המזהים תבניות בהתנהגות הגולשים. החברה, שמרה בקנאות על "שקט תעשייתי" מאז הקמתה לפני שנתיים, וסירבה למסור פרטים לגבי פעילותה. היא מעסיקה 15 עובדים במרכז הפיתוח בתל-אביב, רובם אנשי מתמטיקה ותוכנה, בוגרי יחידות העילית הטכנולוגיות של חיל המודיעין. את החברה הקים אדם סינגולדה, בנו של הגיטריסט אבי סינגולדה.

 

מודלים מתמטיים יזהו את התנהגות הגולשים מודלים מתמטיים יזהו את התנהגות הגולשים צילום מסך: taboola.com

  

עוד כותב קרתי כי הבחין מספר פעמים במנוע ההמלצות של טאבולה באתר הוידאו של ה-CNN והעלה את האפשרות שקיימת עסקה בין השתיים. החברה סירבה להתייחס לידיעות, אך גורמים בתעשייה אישרו שבקרוב "תצא טאבולה עם ידיעה משמעותית על גיוס הון ועל עסקה גדולה".

 

עד היום, גייסה טאבולה כ-2 מיליון דולר ממשקיעים פרטיים ומקרן אוורגרין. הגיוס המתוכנן יתבצע גם הוא בהובלתה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x