שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

משרד התקשורת יאפשר לחברות תקשורת מסחריות שימוש בתדרי Wi-Fi

עד כה יועדה הטכנולוגיה רק לשימושים ביתיים או מסחריים מצומצמים. כעת מבקש המשרד לאשר לחברות תקשורת לעשות שימוש בתדרי Wi-Fi ולהציע באמצעותם שירותי טלפון מבוסס אינטרנט

אמיר טייג 16:4024.09.08

משרד התקשורת מתכוון להרחיב את השימוש בטכנולוגית האינטרנט האלחוטי (Wi-Fi) ולאפשר גם לחברות תקשורת מסחריות לעשות בה שימוש. כמו כן צפוי המשרד לאפשר העברה חוקית של שירותי טלפון מבוסס אינטרנט באמצעות טכנולוגיה זו.

 

המשרד הודיע על כוונתו לחברות התקשורת וביקש מהן להגיש את עמדתן בנושא במסגרת הליך שימוע. במשרד התקשורת מקווים כי פתיחת השימוש בתדרים אלו ובטכנולוגיה זו תאפשר תחרות נוספת בחברות הסלולר.

 

עד כה, טכנולוגיה זו - אשר עושה שימוש בתדרים חופשיים שאינם דורשים רישיון - יועדה רק לשימושים ביתיים או מסחריים מצומצמים, אך לא לשימוש חברות התקשורת הגדולות. כמו כן תדרים אלו יועדו רק לשם העברת תקשורת נתונים, כלומר גישה ביתית לאינטרנט ולא לשם העברת שירותי טלפון קוליים.

 

במשרד התקשורת מבקשים לשנות שתי מגבלות אלו, כדי לאפשר לבעלי רישיונות VOB - טלפון מבוסס אינטרנט - להרחיב את שירותיהם ולהציע גם טלפון כזה אשר מסוגל להוציא שיחות טלפון מכל מקום בו יש רשת Wi-Fi.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x