$
הייטק והון סיכון

הסטארט-אפ פרסלו גייס 12 מיליון דולר

פרסלו מפתחת שבבים לנקודות גישה אלחוטיות לרשת הסלולר על גבי קווי אינטרנט. את הגיוס הובילו הקרנות גרניט ונצ'רס האמריקאית וורטקס הישראלית

מאיר אורבך 15:1509.09.08

חברת הסטארט אפ הישראלית פרסלו גייסה 12 מיליון דולר בהובלת הקרנות גרניט ונצ'רס האמריקאית ו-ורטקס הישראלית. לסיבוב השני הצטרפה כמשקיעה אסטרטגית T-MOBILE ונצ'רס, זרוע הון הסיכון של T-Mobile.

 

טכנולוגיה שמייתרת את הטלפון הקווי. מנכ"ל פרסלו, שלמה גדות טכנולוגיה שמייתרת את הטלפון הקווי. מנכ"ל פרסלו, שלמה גדות

פרסלו מפתחת שבבים עבור שוק ה-Femtocell שהיא נקודת גישה אלחוטית קטנה שמיועדת לרוב לשימוש בתוך מבנים כגון בתים ומשרדים. היא מתחברת לרשת המפעיל הסלולרי דרך קווי האינטרנט הציבוריים ומאפשרת למפעיל הסלולרי להרחיב את הכיסוי והקיבולת התוך מבניים. בעזרת שימוש במערכת ה-Femtocell נהנה הצרכן מכיסוי סלולרי בתוך הבית ומשרותי סלולר מתקדמים, בעלות של שירותים קווים זולים.

 

ההון שגויס ישמש את החברה להשלמת פיתוח השבב הראשון ולהגברת הפעילות העסקית של החברה. זהו סבב הגיוס השני לחברה שהוקמה ב-2007. עד כה גייסה החברה 6 מיליון דולר מ-7-Main, זרוע ההשקעות הפרטית של רות ורטהיימר, בתו של סטף ורטהיימר מקים ישקר.

  

פרסלו הוקמה בשנת 2007 על ידי שלמה גדות ורפי כרמון ממקימי חברת הסטארט-אפ מודם ארט, שנמכרה בשנת 2005 לחברת אגיר בתמורה ל-145 מיליון דולר מתוכם 30 מיליון במזומן. פרסלו מעסיקה 20 עובדים.

  

ורטקס היא קרן הון סיכון ישראלית, שבראשה עומד יורם אורון. גרניט ונצ'רס היא קרן אמריקאית המשקיעה בחברות בשלב מוקדם. הקרן הוקמה בשנת 1992, ועיקר השקעותיה הן בתחום התקשורת והתוכנה. גרניט מנהלת 700 מיליון דולר והשקיעה עד היום ביותר משמונים חברות בישראל.זרוע ההשקעות של T-Mobile, המנוהלת על ידי T-Mobile Ventures, משמשת גם כקרן הון סיכון של דויטשה בנק.

 

לדברי עמנואל תימור, שותף בקרן הון הסיכון ורטקס, פרסלו "פונה לשוק שהוא אחד השווקים בחמים בעולם הסלולר. לדבריו, הטכנולוגיה תאפשר לעשות את כל השיחות ואת כל שירותי הגלישה בסלולר מהבית. זו טכנולוגיה שמייתרת את הטלפון הקווי". לדברי תימור, "לפרסלו יש צוות מאוד מיומן שכולל 20 עובדים, יוצאי חברות שבבים שעשו הרבה שבבים בעבר. הכסף שגייסה החברה אמור להספיק לה עד לשלב של תחילת מכירות". תימור הוסיף כי המתחרה הגדולה של פרסלו היא חברת פיקוצ'יפ. "אנחנו משערים שקוואלקום ומובילות שוק אחרות ייכנסו במהרה לשוק, אך יש לנו בפרסלו צוות שיכול להגיע ראשון לשוק". 
בטל שלח
    לכל התגובות
    x