סגור
כנס TECHTLV - גרי ליבנת
(סיני דודפור )

TECH TLV
גרי ליבנת: "UBS תקים בארץ מרכז מו"פ, כי ישראל היא מעצמת סייבר"

בכנס TECH TLV של כלכליסט בשיתוף UBS, אמר מנכ"ל UBS Wealth Management, כי בתאגיד הפיננסי "מודאגים מזליגה של מידע ולכן משקיעים הרבה בתחום הסייבר". עוד ציין ליבנת, כי UBS כבר השקיעה יותר מ-207 מיליארד דולר בהשקעות בנות-קיימא "כי הלקוחות שלנו רוצים שנייצר סביבה טובה יותר"

ענקית הפיננסים הגלובאלית UBS תקים לראשונה מרכז מחקר ופיתוח (R&D) בישראל. כך הודיע היום (ג') גרי ליבנת, מנכ"ל UBS Wealth Management, בכנס TECH TLV של כלכליסט בשיתוף UBS. המרכז יעסיק בשלב הראשון עד 100 עובדים, בתקווה להרחיב את מספרם. המרכז יסייע לפתח פיתוחים חדשים בענף הבנקאות הפרטית וניהול ההון שבו פועל UBS.
ליבנת הסביר את רמת הסינרגיה שקיימת בין ענף הבנקאות לבין טכנולוגיה: "לפני 20 שנה היתה לנו הבנה איך לבנות אסטרטגיה ארוכת טווח ללקוח, על ידי פיזור נכון של אג"ח ומניות. אבל אופייה של הפעילות היתה בעיקר טקטית כי לא היה לנו את הכלים הטכנולוגיים שקיימים היום - לחשוב על עשרות שנים קדימה. הכלים הטכנולוגיים עוזרים לנו לבנות את אסטרטגיית ההון ללקוחות לאורך זמן. אנו יכולים לחשוב על האסטרטגיה במגוון טווחי זמנים - לטווח הקרוב ולטווח הרחוק. בנוסף, כל הפעילות הופכת לדיגיטלית, אופן פעולה שמסייע לנו לדעת שהאסטרטגיה נשמרת בכל רגע נתון".
1 צפייה בגלריה
TECHTLV גרי ליבנת מנכ"ל UBS Wealth Management ישראל
TECHTLV גרי ליבנת מנכ"ל UBS Wealth Management ישראל
גרי ליבנת, מנכ"ל UBS Wealth Management ישראל
(צילום: אוראל כהן)
הסכנה: מתקפת AI
בשנים האחרונות עושים האקרים שימוש ב-AI (אינטליגנציה מלאכותית) על מנת לעקוף את מנגנוני ההגנה ולהגדיל את הפגיעה במטרות שלהם. ליבנת אמר בכנס כי שימוש ב-AI על ידי התוקפים מהווה את אחת מהדאגות הגדולות של בנק ההשקעות העולמי. לדבריו, חלק מהחששות הללו הביאו גם לפתיחת מחלקת פיתוח מקומית. "אנחנו מודאגים מזליגה של מידע ולכן משקיעים הרבה בתחום הסייבר. השוק הישראלי הוא מעצמת סייבר ולכן חשוב לנו לשמוע על פיתוחים חדשים ולהיות מחוברים לשטח".
קבוצת UBS מנהלת הון בהיקף של 3 טריליון דולר ברחבי העולם. על פי ליבנת, "כשאנחנו מסתכלים על תיקי השקעות אנחנו רוצים לגלות מהם הטרנדים הבאים ואיך נוכל להתחבר אליהם וליהנות מהם. על כן חשוב לנו להיות חלק מכנס טכנולוגיה".
ליבנת גם התייחס לטרנד ההשקעות בנות-קיימא שצובר תאוצה בענף ההשקעות. השקעות אלו, המכונות ESG לוקחות בחשבון את השפעות הסביבה של ההשקעה, ההתייחסות לעובדים והממשל התאגידי של החברה. "בימים אלו נערכת ועדת האקלים העולמית בגלאזגו שבה מדברים על המאבק שיש לעשות בהתחממות הגלובלית", אמר ליבנת. "אנחנו שומעים על זה הרבה מהלקוחות שלנו. הם רוצים שנייצר סביבה טובה יותר בעזרת ההשקעות שלנו ולכן אנחנו גאים לומר שכבר השקענו יותר מ-207 מיליארד דולר בהשקעות בנות-קיימא. החשיבה הזו החלה אצלנו עוד לפני עשור, אך אז היה מוקדם להפוך אותה למהלכים ממשיים. היום, המצב הוא הפוך - כולם מבינים שיש בהשקעה זו צורך דחוף ומעודדים אותה".