סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

האקרים גנבו מידע ממערכות אנבידיה

ענקית השבבים אישרה את המקרה שאירע ב-23 בפברואר, יום לפני הפלישה הרוסית לאוקראינה, והודתה כי מאחוריו עומדת קבוצת LAPSUS$, הטוענת שבידה נתונים בנפח 1 טרה בייט. 19 ג'יגה בייט של מידע פנימי שנגנב באנבידיה כבר הודלפו לרשת. החברה עדיין לא יצרה קשר עם ההאקרים

יצרנית השבבים אנבידיה אישרה כי האקרים גנבו מידע מהמחברה בפריצה שארעה בשבוע שעבר. "אנחנו מודעים לכך שהתוקפים לקחו אישורים של עובדים ומידע קנייני מסוים של נבידיה מהמערכות שלנו, והחלו להדליף זאת", נמסר בהצהרה שפרסמה החברה. עם זאת, בנבידיה לא פרטו בדיוק מה נגנב.
הכנופיה שעומדת מאחורי הפריצה, LAPSUS$, טענה שבידה נתונים בנפח של 1TB, כולל מסמכים לגבי החומרה והתוכנה של אנבידיה. ההאקרים דורשים כעת שהחברה תשלם להם במטבעות קריפטו כדי שלא יפיצו את המידע. בינתיים נמסר מ- LAPSUS$ כי אנבידיה עוד לא יצרה איתם קשר.
בחברה מסרו כי גילו את הפריצה ב-23 בפברואר ובעקבות זאת עדכנו את רשויות אכיפת החוק ופנו למומחי אבטחת סייבר בבקשה לעזרה בתגובה להתקפה. בשל מועד התקיפה – יום לפני תחילת הפלישה הרוסית באוקראינה – היו שחשבו שיש קשר להאקרים רוסים, אולם באנבידיה מסרו: "אין לנו שום הוכחות להתקנת כופרה (ransomware) בסביבה של נבידיה או שיש קשר לעימות בין רוסיה ואוקראינה". ההאקרים הכחישו גם כן כל קשר לקבוצות האקרים המשויכות לממשלות כלשהן.
1 צפייה בגלריה
מטה אנבידיה Nvidia סנטה קלרה קליפורניה
מטה אנבידיה Nvidia סנטה קלרה קליפורניה
מטה אנבידיה, סנטה קלרה קליפורניה
(צילום: שאטרסטוק)
באנבידיה מנסים כעת לנתח את המידע שכבר הודלף לרשת. "אנחנו לא צופים שיבושים לעסקים שלנו או ליכולת שלנו לשרת את הלקוחות כתוצאה מהתקרית", הוסיפו. ההאקרים, מצדם, כבר החלו בהדלפת ארכיון בגודל 19 ג'יגה בייט שלפי הטענות מכיל מידע לגבי התוכנה של אנבידיה, כולל קוד מקור לטכנולוגיית DLSS של החברה, כך לפי דיווח ב- TechPowerUp.