סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק
ועידת ניו יורק Mind the Tech רקפת רוסק עמינח מינגלינג
רקפת רוסק עמינח (צילום: אוראל כהן)

רקפת רוסק עמינח מונתה ליו"ר היוניקורן היילו

מנכ"לית בנק לאומי לשעבר תחליף בתפקיד את זוהר זיסאפל שנפטר אשתקד וכיהן כיו"ר החברה מאז היווסדה. היילו, שמייצרת מעבדי AI, גייסה עד כה 340 מיליון דולר

היוניקורן היילו (Hailo) מתל-אביב, יצרן של מעבדי AI למכשירי קצה, ממנה את רקפת רוסק עמינח ליושבת ראש מועצת המנהלים של החברה. רוסק עמינח מכהנת מזה ארבע שנים כדירקטורית במועצת המנהלים של היילו והיא נבחרה לתפקיד היו"רית לאחר פטירתו בשנה שעברה של זהר זיסאפל שכיהן כיו"ר החברה מאז היווסדה.
רקפת רוסק עמינח כיהנה כמנכ"לית KPMG ישראל ואחר כך במשך 16 שנים בשורה של תפקידי ניהול בכירים בבנק לאומי, לרבות מנכ"לית הבנק בשנים 2012-2019. בשנת 2020 הצטרפה לקרן Team8 כשותפה מנהלת כדי לבנות ולהוביל את תחום הפינטק. לאחרונה הצטרפה רוסק עמינח למועצת המנהלים של Bank BNY Mellon ותכהן כחברת דירקטוריון. הבנק נותן שירותי ניירות ערך והוא הקסטודיאן הגדול ביותר בעולם (שירותי משמורת).
מועצת המנהלים של היילו כוללת את מולי אדן שכיהן בעברו כסגן נשיא בכיר באינטל העולמית ונשיא אינטל ישראל, דב בהרב, שכיהן כמנכ"ל אמדוקס וכיו"ר התעשייה האווירית לישראל, ג'ון מדבד, מייסד ומנכ"ל פלטפורמת ההשקעות OurCrowd, וזהר כהן מקבוצת רד-בינת, נציג משפחת זיסאפל, אשר כיהן בעבר כבנקאי השקעות בכיר בבנק ההשקעות מורגן סטנלי.
אור דנון, מנכ"ל ומייסד משותף של היילו: "רקפת רוסק עמינח מכירה לעומק את אתגריה של היילו ובתפקידה כדירקטורית היא תרמה רבות לגיבוש האסטרטגיה העסקית של החברה ופריצתה לשווקים הבינלאומיים. נפרדנו בכאב רב מזוהר זיסאפל ז"ל, שהאמין בנו מהרגע הראשון, השקיע בנו ותרם רבות להצלחתנו".
היילו הוקמה בפברואר 2017 על ידי בוגרי יחידת העלית הטכנולוגית של חיל המודיעין. החברה, שהפכה ליוניקורן לפני שנתיים וחצי, הכריזה בתחילת אפריל על גיוס של 120 מיליון דולר. בסך הכול גייסה היילו מהקמתה 340 מיליון דולר. להיילו משרדים בארצות הברית, גרמניה, יפן, טייוואן, סין, דרום קוריאה, ורשת של מפיצים ברחבי אסיה, צפון אמריקה, דרום אמריקה, אוסטרליה ואירופה ומוצריה משרתים יותר מ-300 לקוחות ברחבי העולם. החברה מעסיקה כיום מעל 250 עובדים בתל-אביב ובחו"ל.