סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

המלחמה על הטאלנטים: מיקרוסופט הבטיחה להעלות את שכר העובדים

מנכ"ל החברה סאטיה נאדלה אמר לעובדי מיקרוסופט כי ענקית התוכנה מתכננת כמעט ולהכפיל את התקציב העולמי שלה להעלאות שכר, כך לפי דיווח בוול סטריט ג'ורנל. עוד אמר נאדלה כי בכוונת החברה להעלות את מענקי המניות ב-25%

מנכ"ל מיקרוסופט הבטיח להעלות את שכר העובדים, זאת לנוכח המחסור בעובדים בארה"ב והאינפלציה הגבוהה. בוול סטריט ג'ורנל דיווחו כי המנכ"ל סאטיה נאדלה אמר אתמול (ב') לעובדי מיקרוסופט כי ענקית התוכנה מתכננת כמעט ולהכפיל את התקציב העולמי שלה להעלאות שכר. נאדלה אמר עוד כי בכוונת החברה להעלות את מענקי המניות ב-25%, כך לפי אדם המעורה בנושא.


המהלך מצד מיקרוסופט יוצא לדרך בעוד האינפלציה בארה"ב באפריל נותרה קרובה לשיא של ארבעה עשורים. "ההשקעה המוגברת הזו בשכר העולמי שלנו משקפת את ההתחייבות המתמשכת שלנו לספק לעובדים שלנו חוויה תחרותית ביותר", מסרה דוברת של מיקרוסופט.
1 צפייה בגלריה
סאטיה נאדלה מנכ"ל מיקרוסופט  פברואר 2019
סאטיה נאדלה מנכ"ל מיקרוסופט  פברואר 2019
מנכ"ל מיקרוסופט סאטיה נאדלה
(צילום: גטי)
הנכונות של מיקרוסופט להעלות את המשכורות של העובדים תואמת מהלכים דומים שנקטו המתחרות שלה בסקטור מחשוב הענן. כך למשל, בשנה שעברה חשפו בגוגל תוכנית בונוסים חדשה שמאפשרת לעובדים לקבל בונוסים במזומן בגדלים שונים ומסיבות מגוונות. בפברואר, אמזון הודיעה גם כי תכפיל את תקרת השכר במזומן לעובדים.
מיקרוסופט מתמודדת בתחרות על הטאלנטים גם עם גורמים אחרים. לפי הדיווח, צוות המציאות הרבודה בחברה מתמודד עם גניבה של עובדים רבים על ידי מטא, הבעלים של פייסבוק. לפי אנשים הנוגעים לדבר, במטא משלמים שכר כמעט כפול עבור חלק מהעובדים לשעבר של מיקרוסופט.