סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

בגלל הרגולציה: גל פיטורים חסר תקדים במגזר הטכנולוגיה בסין

אף שהממשלה בבייג'ינג טוענת כי שיעור האבטלה נותר יציב על 5%-5.5%, חברות הטכנולוגיה, ובהן עליבאבא וטנסנט, צפויות להיפרד מעשרות אלפי עובדים

הרגולציה המוגברת שמפעיל נשיא סין שי ג'ינפינג נגד ענקיות הטכנולוגיה במגזר הפרטי הביאה בחודשים האחרונים לצמצום כוח האדם בהיקפים שטרם נראו. הפיטורים ההמוניים מגיעים בתקופה קשה במיוחד, בעוד המדינה מתמודדת עם גל קורונה נוסף, האטה בשוק הדיור ומתיחות גאו־פוליטית ברקע הלחימה באוקראינה.

אף שהממשלה חזרה וציינה כי שיעור האבטלה נותר יציב על 5%-5.5%, חברות השמה וכלי תקשורת מציירים תמונה שונה. בתחילת מרץ דיווחה סוכנות רויטרס על קיצוצים נרחבים בעליבאבא ובטנסנט. לפי הדיווח, עליבאבא עלולה לקצץ יותר מ־15% מכוח האדם השנה, שהם כ־39 אלף עובדים, בעוד טנסנט צפויה להיפרד מכ־15% מהעובדים במחלקות מרכזיות. הדיווח התבסס על גורמים המעורים בנושא בחברות עצמן.

1 צפייה בגלריה
מטה עליבאבא בייג'ינג
מטה עליבאבא בייג'ינג
מטה עליבאבא בבייג'ינג
(רויטרס)
בדומה לכך ב־CNN דיווחו כי חברת הטכנולוגיה JD.com מתכוונת לקצץ 10%-15% מהעובדים בחטיבת ג'ינגשי. לפי פוסטים במדיה החברתית, בחברה החלו כבר בתהליך, והעובדים פוטרו באמצעות ההודעה הבאה: "סיום שמח! ברכות על כך שסיימת את תקופתך ב־JD.com. תודה על הקולגיאליות שלך".