סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק
סם אלטמן
מנכ"ל OpenAI המודח סם אלטמן ( צילום: בלומברג)

דירקטוריון OpenAI הדיח את המנכ"ל סם אלטמן: איבדנו בו אמון

אלטמן הודח מתפקידו מכיוון שלא היה "כן באופן עקבי בתקשורת שלו עם הדירקטוריון". בהודעת הדירקטוריון נאמר: "אנו אסירי תודה על תרומותיו הרבות להקמתה ולצמיחתה של OpenAI, אך מאמינים שמנהיגות חדשה נחוצה ככל שאנו מתקדמים קדימה". מנהלת הטכנולוגיה הראשית של החברה מירה מוראטי תשמש כמנכ"לית זמנית עד לאיתור מנכ"ל קבוע

חברת הבינה המלאכותית OpenAI הודיעה היום על עזיבתו המיידית של המנכ"ל וממייסדי החברה סם אלטמן. בהודעה שפרסמה OpenAI היא ציינה כי מירה מוראטי, מנהלת הטכנולוגיה הראשית של החברה, תכהן כמנכ"לית זמנית. "לדירקטוריון אין עוד אמון ביכולתו של אלטמן להמשיך להוביל את OpenAI", צוין בהודעה.
אלטמן נמצא בחברה מיומה הראשון ב-2015 ומשמש הפנים של החברה כל שנים אלו. בתקופת ניהולו החברה השיקה כמה מוצרי בינה מלאכותית גנרטיבית מהמפורסמים בעולם, לרבות ChatGPT בשנה שעברה. היום לצ'אט יש כ-100 מיליון משתמשים חודשיים, והיא משרתת כ-80% מכל חברות פורצ'ן 500. בשנה החולפת מיקרוסופט העמיקה את השותפות עם החברה ובהשקעה של 10 מיליארד דולר.
עזיבתו של אלטמן מגיעה, כך לפי החברה, אחרי שהדיקטריון הגיע למסקנה כי הוא לא היה גלוי באופן עקבי עם הדירקטוריון.
"OpenAI נבנתה בכוונה כדי לקדם את המשימה שלנו: להבטיח שבינה כללית מלאכותית תועיל לכל האנושות", כתבו. "הדירקטוריון נותר מחויב במלואו לשרת משימה זו. אנו אסירי תודה על תרומותיו הרבות של סם לייסודה ולצמיחתה של OpenAI. עם זאת, אנו מאמינים שמנהיגות חדשה נחוצה ככל שאנו מתקדמים. כמובילת פונקציות המחקר, המוצר והבטיחות של החברה, מירה מוכשרת במיוחד להיכנס לתפקיד המנכ"לית הזמני. יש לנו אמון רב ביכולתה להוביל את OpenAI במהלך תקופת המעבר הזו".
ב-OpenAI יחלו בחיפוש אחר מנכ"ל קבוע, וציינו לגבי מוראטי, שעובדת בחברה כחמש שנים, כי "יש לנו אמון רב ביכולתה להוביל את OpenAI במהלך תקופת המעבר הזו".