סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק
OpenAI ChatGPT בינה מלאכותית
OpenAi, לפי דיווחים קודמים החברה מנהלת שיחות למכירת מניות קיימות (צילום: רויטרס)

דיווח: מיקרוסופט במגעים להשקיע 10 מיליארד דולר ב-OpenAI

ענקית הטכנולוגיה מיקרוסופט כבר השקיעה מיליארד דולר בחברת הבינה המלאכותית ב-2019, ולפי דיווח ב-Semafor כעת היא מעוניינת להשקיע בה בצעד שיעניק ל-OpenAi, שמפעילה את ChatGPT, שווי של 29 מיליארד דולר

מיקרוסופט מנהלת מגעים להשקעה של 10 מיליארד דולר בחברת הבינה המלאכותית OpenAI, הבעלים של ChatGPT ושל DALL-E. המהלך יעניק לחברה מסן פרנסיסקו שווי של 29 מיליארד דולר, כך לפי דיווח באתר Semafor, המתבסס על אנשים המעורים בנושא. לדבריהם, המימון יכלול קרנות הון סיכון נוספות.
ענקית הטכנולוגיה מיקרוסופט סירבה להגיב על הדיווח, ואילו OpenAI לא הגיבה על בקשת התגובה.
הדיווח על ההשקעה האפשרית מגיע לאחר שבוול סטריט ג'ורנל פרסמו ש-OpenAI מנהלת שיחות למכירת מניות קיימות בהערכת שווי של סביבות 29 מיליארד דולר, וחברות הון סיכון כמו ת'רייב קפיטל ופאונדרס פאונד רוכשות מניות מבעלי המניות הקיימים.
OpenAI, שנוסדה על ידי מנכ"ל טסלה אלון מאסק והמשקיע סם אלטמן, הפכו את הצ'טבוט ChatGPT לזמין בחינם לציבור החל מה\-30 בנובמבר. צ'טבוט הוא תוכנה שתוכננה לחקות שיחות אנושיות בהתבסס על פעולות המשתמשים.
לפי הדיווח ב-Semafor, תנאי המימון גורסים שמיקרוסופט תקבל 75% מרווחי OpenAI עד שתחזיר לעצמה את ההשקעה הראשונית, זאת כשבחברה יבינו כיצד להרוויח כסף מהצ'טבוט וממוצרים אחרים שהיא מפתחת כמו Dall-E.
לאחר שיושג הרף הזה מיקרוסופט תקבל לידיה אחזקה של 49% בחברה, ומשקיעים נוספים יחזיקו ב-49% נוספים, כך שהחברה האם של OpenAI שפועלת ללא מטרות רווח תחזיק ב-2% הנותרים. עם זאת, בדיווח לא הבהירו מה תהיה חלוקת האחזקות עד שמיקרוסופט תחזיר לעצמה את ההשקעה.
מיקרוסופט השקיעה ב-OpenAI1 מיליארד דולר ב-2019. בשבוע שעבר דווח באתר Information כי היא עובדת על השקת גרסה של מנוע החיפוש שלה בינג שיתבסס על הבינה המלאכותית שעומדת מאחורי ChatGPT.