סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

יוג'ין קנדל פורש מתפקיד מנכ"ל סטארט-אפ ניישן

ישמש כיו"ר משותף של מכון מחקר חדש שהקים הארגון, יחד עם הפילנתרופ פול סינגר. אורי גבאי, המשנה למנכ"ל סטארט אפ ניישן, יכהן כמנכ"ל המכון החדש. קנדל: "נעסוק ונתמוך במחקר מעמיק. אנו מצפים לשתף פעולה עם מגזר החדשנות, האקדמיה, הממשלה ושותפים גלובליים אחרים"

פרופ' יוג'ין קנדל, מנכ"ל סטארט אפ ניישן סנטרל, פורש מתפקידו וישמש כיו"ר משותף של מכון מחקר חדש שהקים הארגון. לאור הקמת מכון החדש ושינויי התפקידים יחל דירקטוריון Start-Up Nation Central, בהובלת יושבת-הראש טרי קאסל, בחיפוש אחר מנכ"ל חדש.

קנדל, אשר שימש כמנכ"ל סטארט אפ ניישן בשש השנים האחרונות, ימשיך לכהן בארגון כיועץ בכיר. הפילנתרופ פול סינגר יכהן גם הוא כיו"ר משותף של מכון המחקר. קנדל הוא פרופסור לכלכלה ומימון באוניברסיטה העברית בירושלים. לפני כן כיהן במשך שש שנים כראש המועצה הלאומית לכלכלה של ישראל, במשרד ראש הממשלה.
אורי גבאי, המשנה למנכ"ל סטארט אפ ניישן, יכהן כמנכ"ל המכון החדש. לפני שהצטרף לסטארט אפ ניישן היה גבאי סמנכ"ל אסטרטגיה ברשות החדשנות של ישראל. גבאי מסר כי "מגזר החדשנות של ישראל ממשיך להתבגר ולהתמודד עם אתגרים חדשים. המכון ישמש משאב חשוב ומרכז מצוינות למחקרים ומדיניות בתחום זה. אנו נסייע למקבלי ההחלטות להתמודד עם האתגרים הכרוכים בשימור מגזר חדשנות משגשג בעזרת נתונים, מחקרים והמלצות מדיניות שיניבו תועלת לכלכלת ישראל ולכלל המגזרים בחברה הישראלית".
המכון יאתר פתרונות לאתגרי הצמיחה של כלכלת החדשנות וירחיב את היריעה באשר ליתרונות שמציע סקטור זה באמצעות מחקרים אמפיריים והמלצות מדיניות מעשיות. צוות המכון ישתף פעולה עם בעלי עניין מישראל ומהעולם בזיהוי וניתוח מגמות, אתגרים, פערים והזדמנויות הניצבים בפני מגזר זה. דגש מיוחד יושם על מחקר ומיזמי חדשנות משותפים המתאפשרים הודות לפריצות הדרך הדיפלומטיות של ישראל מהעת האחרונה.
2 צפייה בגלריה
יוג'ין קנדל כלכלן ישראלי מנכל SNC
יוג'ין קנדל כלכלן ישראלי מנכל SNC
פרופ' יוג'ין קנדל
(צילום: יובל חן)
פרופ' קנדל מסר: "בעולם התחרותי שמכתיב עידן הפוסט קורונה, הצלחתם של מוקדי חדשנות תלויה במדיניות אסטרטגית ארוכת טווח. המכון החדש יעסוק ויתמוך במחקר מעמיק ויפתח המלצות מדיניות מעשיות לטיפוח המשך הצמיחה של מגזר החדשנות הטכנולוגית של ישראל והבטחת חוסנה הכלכלי. אני נרגש לצאת ליוזמה החדשה עם עמיתי הותיק, אורי גבאי. אנו מצפים לשתף פעולה עם מגזר החדשנות, האקדמיה, הממשלה ושותפים גלובליים אחרים".