סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

MyEye PRO של אורקם זכה בפרס החדשנות של ה-CES

המוצר של החברה הישראלית מאפשר ללקויי ראייה לקרוא טקסטים, לזהות פרצופים וצבעים ואף לערוך קניות; אמנון שעשוע, מייסד ויו"ר משותף: "האתגרים של המשתמשים לא פסקו במהלך המגיפה - הם רק התעצמו"

חברת אורקם, המפתחת מוצרים מבוססי בינה מלאכותית, זכתה בפרס החדשנות של תערוכת הטכנולוגיה CES ל-2022, עבור מוצר ה-MyEye PRO. הפרס ניתן הן בקטגוריית הנגישות והן בקטגוריית הבריאות ואיכות החיים.


פרסי החדשנות של ה-CES מוענקים על ידי התאגדות הטכנולוגיה הצרכנית (CTA), שמארגנת את התערוכה. השנה, הזוכים בפרס נבחרו מתוך מספר שיא של למעלה מ-1,800 מוצרים.
MyEye PRO הוא מכשיר מהפכני עבור עיוורים ולקויי ראייה. הטכנולוגיה מאפשרת למשתמשים לקרוא טקסטים, לזהות פרצופים, שטרות, צבעים ואף לערוך קניות, ולנהל אורח חיים עצמאי יותר.
בנימוקיהם כתבו השופטים על המכשיר של אורקם: "יכולת הקריאה החכמה האינטראקטיבית מאפשרת למשתמשים חוויה המותאמת במיוחד בשבילם".
הגרסה החדשה של מכשיר ה-MyEye PRO כולל תכונות חדשות המאפשרות למשתמשים לשלוט במכשיר באמצעות פקודה קולית ("Hey OrCam") וכן פיצ'ר הקריאה החכמה המסייעת למשתמש לשלוף רק את המידע הרלוונטי עבורו (דוגמת כותרות, הסכום לתשלום, תאריכים, וכד').
מכשיר האורקם זמין היום גם בשפה העברית ומסובסד לזכאים ע"י ביטוח לאומי, משרד הרווחה וקופות החולים.
ב-2019 נכלל OrCam MyEye ברשימת ההמצאות הטובות ביותר של המגזין "טיים". לפני כמה שבועות זכתה אורקם להיכנס שוב לרשימה, עם מכשיר דגל נוסף - OrCam Read.
מוצר ה-OrCam Hear של החברה זכה בפרס החדשנות בקטגוריית הנגישות ב-CES 2020.
אורקם הוקמה בשנת 2010 על ידי פרופ' אמנון שעשוע, מייסד ויו"ר משותף, וזיו אבירם, מייסד ומנכ"ל משותף. המוצרים שלה נמצאים בשימוש ב-40 מדינות וזמינים ב-25 שפות.

1 צפייה בגלריה
חברת אורקם של זיו אבירם ו אמנון שעשוע מייסדי מובילאיי פיתחה התקן ראייה יסייע ל עיוורים לקויי ראייה
חברת אורקם של זיו אבירם ו אמנון שעשוע מייסדי מובילאיי פיתחה התקן ראייה יסייע ל עיוורים לקויי ראייה
OrCam MyEye
(צילום: ORCAM)
"אנחנו חיים בתקופה של חוסר ודאות, ובכל זאת אורקם מבינה שהאתגרים של המשתמשים שלה לא פסקו במהלך המגיפה. ההפך, הם רק התעצמו", אמר שעשוע. "אנו גאים בתפקיד שהטכנולוגיות שלנו ממלאות בסיוע למשתמשים במהלך תקופה זו, ובסיפוק העצמאות שהן יעניקו גם בעתיד".
רני חגג, מנכ"ל אורקם: "טכנולוגיות הבינה המלאכותית שלנו מעניקות איכות חיים ועצמאות לאנשים רבים ברחבי העולם. אני שמח ומודה על ההערכה הרבה שהטכנולוגיה שלנו זוכה לקבל במסגרת ה-CES - יריד הטכנולוגיה הגדול והחשוב בעולם. בימים אלה אורקם נמצאת בתנופה אדירה ועומדת בפני השקת פיתוחים חדשניים נוספים. כחלק מזה אנחנו גדלים ומגייסים מגוון כישרונות לנבחרת המצוינת של אורקם אשר יהוו כוח משמעותי בחברה שמשנה את המציאות עבור אנשים רבים ברחבי העולם".