סגור

סלקום חושפת: ללרנר וכלירמרק אופציה למכור את אקספון לחברה בתמורה ל-130 מיליון שקל

האופציה ניתנה לתקופה של 5.5-3 שנים ממועד השלמת ההשתלטות של לרנר וכלירמרק על אקספון. עוד חושפת סלקום כי ההכנסות הצפויות מהסכם שיתוף הרשתות ייחתכו בכ-50% לעומת ההסכם המקורי עם אקספון

ימים ספורים אחרי אישור הסדר הנושים בחברת אקספון, פורסמו הבוקר פרטים חדשים על ההסכמים שמקיפים את ההסדר, ובעיקר ההסכם שנחתם בין בעלי השליטה המיועדים בחברה, יריב לרנר וקרן כלירמרק, לחברת סלקום לשיתוף רשתות הסלולר בין החברות. בין היתר חושפת סלקום כי ניתנה ללרנר ולכלירמרק אופציית מכר למלוא מניות מרתון 018 אקספון לתקופה של 5.5-3 שנים ממועד השלמת העסקה בתמורה לכ-130 מיליון שקל – סכום שעשוי לגדול בנסיבות מסוימות.

בסלקום מדגישים כי אופציית המכר הזו מותנית בקבלת אישורים רגולטוריים, בין היתר ממשרד התקשורת ומרשות התחרות בעת המימוש. למקרה שלא יתקבלו האישורים הנדרשים, ניתנה ללרנר ולכלירמרק האופציה לקבל מסלקום הלוואה נושאת ריבית בהיקף דומה לסכום הרכישה, כלומר 130 מיליון שקל. נכון להיום קשה לראות את הרגולטורים מאשרים רכישה של סלקום את אקספון והוצאת מתחרה נוסף מהשוק, אחרי שבשנה שעברה רכשה את גולן טלקום, אך האופציה מתייחסת כאמור לתקופה שבעוד שלוש שנים.

1 צפייה בגלריה
כנס מדדים 2019 אבי גבאי יור מפלגת העבודה
כנס מדדים 2019 אבי גבאי יור מפלגת העבודה
מנכ"ל סלקום, אבי גבאי
(צילום: עמית שעל)עוד לפי סלקום, הסכם השיתוף המעודכן יניב לה בתקופת ההסכם, 10 שנים, בין 400 ל-600 מיליון שקל. מדובר בירידה משמעותית בהשוואה להכנסות שאותן סלקום היתה אמורה לרשום מההסכם הקודם שהיה בינה לבין אקספון. כזכור, במסגרת התביעות שהגישה נגד אקספון טענה סלקום כי החוב העתידי שינבע לה מביטול הסכם הרשתות הקודם עומד על כ-1.1 מיליארד שקל, כך שההסכם החדש מקטין את ההכנסות הצפויות של סלקום מההסכם בכ-50% לפחות.
בסלקום מציינים כי מתקיים דיאלוג עם משרד התקשורת בנוגע להסכם שיתוף הרשתות הסופי שייחתם בין החברות וכי עלולים להיכלל בו תיקונים, אך אלה לא צפויים להשפיע על תזרים המזומנים המעודכן מההסכם שכבר נחתם בינה לבין לרנר וכלירמרק.