סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק
חן עמית מנכל טיפלתי
חן עמית, מנכ"ל טיפלתי (צילום: Hagop Istanboulian)

חברת טיפלתי גייסה אשראי בהיקף של 150 מיליון דולר

הגיוס בוצע בהובלת ג'יי.פי מורגן והרקולס קפיטל; עד כה גייסה חברת הפינטק כ-550 מיליון דולר; המנכ"ל חן עמית: "זו בעיקר תעודת ביטוח בימים אלו"

חברת הפינטק הישראלית טיפלתי גייסה אשראי בהיקף של 150 מיליון דולר, בהובלת ג'יי.פי מורגן והרקולס קפיטל. החברה גייסה מאז הקמתה כ-550 מיליון דולר בהון, וכן עוד קווי אשראי. בגיוס הקודם הוערך שווי החברה ב-8.3 מיליארד דולר, ובגיוס האשראי אין לו משמעות. טיפלתי מעסיקה 1,000 עובדים.
"אנחנו לא צריכים לגייס כיום הון באקוויטי, קיבלנו תנאים מצוינים בגיוס וזה פותח לנו הרבה אפשרויות של רכישות", אמר ל"כלכליסט" חן עמית, מנכ"ל טיפלתי ואחד ממייסדיה. "זו בעיקר תעודת ביטוח בימים אלה. אנחנו לא רואים עזיבה של לקוחות, וצומחים בכמות הלקוחות ונפח העסקאות. בעולם שלנו לא מרגישים את המשבר הכלכלי כמו חברות אחרות, בעיקר כי אנחנו עובדים בבקרות חשבונאיות ושליטה על הוצאות הרכש. ערכנו סבב פיטורים אחד שבו הורדנו שומן, והיעדים שלנו לא השתנו לקראת העתיד".
הפתרון שמציעה החברה מאפשר לארגונים לבצע העברת תשלומים באופן אוטומטי, גם כשמדובר בהעברת תשלומים גלובליים. הטכנולוגיה מקטינה ב-80% בממוצע את עומס העבודה על מחלקות התשלומים בארגונים ומחליפה תהליכים ידניים שלא רק מבזבזים זמן לארגון, אלא גם מאטים את הדיווח הכספי. בנוסף לכך המערכת משפרת את בקרות ההונאה והרגולציה על תהליכים אלה.