סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

מנכ"ל אפל טים קוק העיד במשך 4 שעות בתביעה של יצרנית פורטנייט

טים קוק עלה להעיד בתביעת הענק שמנהלת אפיק גיימס נגד אפל על הסרת המשחק הפופולרי מהאפסטור. הוא נשאל בין היתר על חסימת התחרות בחנות האפליקציות של החברה וטען כי האיסור על חנויות אפליקציות מתחרות באייפון נועד לטובת הגולשים

מנכ"ל אפל טים קוק עלה אתמול (ו') על דוכן העדים ועמד בפני שאלות קשות שהטיחה בו שופטת בית המשפט הפדרלי בקליפורניה במסגרת תביעת הענק שמנהלת נגד החברה יצרנית פורטנייט אפיק גיימס.
אפיק הגישה תביעת הגבלים עסקיים נגד אפל על כך שהסירה את המשחק הפופולרי מהאפסטור. זאת לאחר שאפיק עשתה שרירים וניסתה להציע את המשחק להורדה ישירה דרכה, מהלך שהרתיח את אפל.
1 צפייה בגלריה
מנכ"ל אפל טים קוק בבית המשפט בקליפורניה
מנכ"ל אפל טים קוק בבית המשפט בקליפורניה
מנכ"ל אפל טים קוק בבית המשפט בקליפורניה, אתמול
(AP)
קוק נדרש להשיב לשאלות קשות בנוגע למונופוליזם של אפל ולהיעדר התחרות שנובעים מאופן הפעולה של אפסטור. במשך שעות ארוכות ניסה קוק להפריך את טענות יוצרי פורטנייט, שלפיהן אפל אוסרת באופן בלתי הוגן לבצע רכישות עצמאיות בתוך אפליקציות מתחרות ומכריחה לבצע רכישות באפסטור, מה שמאפשר לה לגזור קופון של 30%.
לטענת קוק, האיסור של אפל על חנויות אפליקציות מתחרות באייפון וההתעקשות שלה לבחון את כל האפליקציות שנמכרות באפסטור נובעים מרצון להבטיח את אבטחת המשתמשים, ולאו דווקא לגזור רווח כספי.
לקראת סיום עדותו של קוק העירה השופטת הפדרלית איבון גונזלס רוג'רס כי נראה שאפל גובה ממפתחי משחקים סכום לא פרופורציונלי, לעומת הטכנולוגיה שהיא תורמת להם.
"אני מבינה את התפיסה הזו שאיכשהו אפל מביאה את הלקוח לגיימרים, למשתמשים, אבל אחרי הפעם הראשונה, אחרי אותה אינטראקציה ראשונה... המפתחים שומרים על הלקוחות שלהם, ואפל רק מרוויחה מזה", אמרה.
קוק הגן על המודל של אפל וטען: "אם היינו מאפשרים לאנשים להתקשר באופן חופשי היינו מוותרים על הקניין הרוחני שלנו... אנחנו בכלל לא חושבים על הכסף, אנחנו חושבים על המשתמש".