סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

נשות אקדמיה, הפקה וח"כ לשעבר: זו רשימת המועמדים למועצת הרשות השנייה

שר התקשורת יועז הנדל פרסם את הרשימה אחרי תקופה ארוכה של שיתוק בגלל הפלונטר הפוליטי. המועמד המוביל לתפקיד יו"ר המועצה - עדן בר טל, מנכ"ל משרד התקשורת לשעבר. בין המועמדים: דלית שטאובר, מיקי רוזנטל ואודי ירושלמי

שר התקשורת יועז הנדל פרסם היום (א') את רשימת המועמדים שלו לחברות במועצת הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו, אחרי תקופה ארוכה של שיתוק בגלל הפלונטר הפוליטי.
מינוי החברים במועצה יושלם אחרי שהנדל יקיים התייעצויות עם גופים וארגונים שונים, כפי שדורש ממנו החוק.
הנדל שם דגש על יצירת רשימה שתיתן ייצוג שווה לנשים וכן תכלול ייצוג לפריפריה ולאוכלוסיות שונות, שעד היום לא זכו לייצוג במועצה, והיא כוללת לצד בכירים בשירות הציבורי בעבר גם נשות אקדמיה, עיתונאים ואנשי הפקה ותוכן.
בין המועמדים בה ניתן למצוא את עדן בר-טל, מנכ"ל משרד התקשורת לשעבר; דלית שטאובר, מנכ"לית משרד החינוך לשעבר; וכן את ראש מטה גלי צה"ל לשעבר אודי ירושלמי וחבר הכנסת לשעבר מיקי רוזנטל.
2 צפייה בגלריה
עדן בר טל לשעבר מנכל משרד התקשורת
עדן בר טל לשעבר מנכל משרד התקשורת
עדן בר טל. מועמד מוביל לתפקיד יו"ר המועצה
(צילום: אוראל כהן)
עוד ברשימת המועמדים: אספהאן בהלול, ציפי מנהיימר, דבור ספא, אילעאי עופרן, יסמין בכריה, אדם צחי, יערה בר און, דנה רביב, מיכל דגון, עינת דיין, רועי ריקלין, יקי הפשטיין, מרלין וניג, שרון שלום, שמואל שטח, אודליה מינס ואילן תמיר. מבין כלל המועמדים צפוי להיבחר גם יו"ר למועצה, שיחליף בתפקיד את יוליה שמאלוב-ברקוביץ', כשהמועמד המוביל לתפקיד הוא בר-טל.
לאחרונה הודיע הנדל כי הוא מאמץ את המלצות ועדת פולקמן לאסדרת שוק השידורים בישראל, שכוללות בין היתר גם המלצה לאחד את מועצת הרשות השנייה עם מועצת הכבלים והלוויין למועצה אחת שתפקח על שוק השידורים כולו. החקיקה בנושא אמורה להתקדם מיד אחרי העברת חוק התקציב וחוק ההסדרים בכנסת.
2 צפייה בגלריה
שר התקשורת יועז הנדל
שר התקשורת יועז הנדל
שר התקשורת יועז הנדל
(צילום: אלכס קולומויסקי)
"לאחר תקופה ארוכה שבה לא מונו חברים חדשים למועצה בגלל לחצים פוליטיים, אני שמח שאנחנו מתקדמים לקראת סיום הליך המינוי", ציין הנדל. "הרפורמה בשוק השידורים, שתחליף את הגופים המפקחים בגוף אחוד, תושלם בתוך חודשים, אך עד אז יש צורך במועצה מתפקדת לרשות השנייה. החברות והחברים החדשים מייצגים פסיפס מגוון של החברה הישראלית. אני מאמין כי הם יעשו את מלאכתם נאמנה למען תקשורת חופשית ועצמאית, ויסייעו לנו בקידום הרפורמה להפחתת הרגולציה ואחדות הפיקוח על שוק השידורים בישראל".