סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

הקדימה את סמסונג: שיאומי הציגה את מכשיר הדגל שלה

שני המכשירים הבכירים של היצרנית, ה-12 והפרו, מצוידים בשבב האחרון של קוואלקום, בעוד לשיאומי X מעבד סנאפדרגון 870 החלש יותר. בסך הכל לא מדובר במכשירים מהפכניים, אותם שומרת שיאומי לסדרות המיקס והאולטרה. אלה סמארטפוני דגל שמיועדים להציע את מירב התכונות החדשניות בחבילה שמתומחרת במחיר סביר

אחרי חודשים של הדלפות ורמזים, שיאומי חשפה היום (ג') את מכשיר הדגל החדש שלה ה-12. החברה הציגה שלושה דגמים שלו, ה-12 הרגיל, הפרו וה-X. הדגם הבסיסי כמו גם ה-X מספק טביעת יד קטנה יחסית למכשירים הרגילים של שיאומי עם מסך בן 6.28 אינץ', לפרו מסך בן 6.73 אינץ'. שני המכשירים הבכירים מצוידים בשבב האחרון של קוואלקום, הסנאפדרגון 8 gen 1 בעוד ל-X מעבד סנאפדרגון 870 החלש יותר.
המסכים מבוססי AMOLED מתוצרת סמסונג מצוידים בטכנולוגיית LTPO עם תמיכה בקצב רענון של עד 120 הרץ שמספק תצוגה חלקה. מבחינת רזולוציה היא מציעה הפרדה fhd בדגמי הבסיס ו-2k בדגם הפרו. השדרוג העיקרי הוא ברמת הבהירות שמגיעה כעת לכ-1,500 ניט מקסימליים, מה שמבטיח נראות טובה בשמש. לכל המכשירים זכוכית גורילה ויקטוס חזקה שהפכה לתקן החדש בתעשייה. וכן קורא טביעות האצבע מוכמן מתחת למסך.
3 צפייה בגלריה
שיאומי 12
שיאומי 12
שיאומי 12
(שיאומי)
שיאומי ציידה את המצלמות שלה בחיישני סוני מדגם שניתן למצוא גם ברוב מכשירי הדגל של 2021, ה-imx 766 ברזולוציה של 50 מגה-פיקסל. ישנו חיישן זווית רחבה בן 13 מגה-פיקסל ועוד אחד לתצלומי מאקרו וזום בן 5 מגה-פיקסל. הפרו לעומת זאת זוכה למערך צילום מתקדם יותר עם שלושה חיישני 50 מגה-פיקסל סוני imx 707 מתקדמים. ישנו גם מנגנון ייצוב אופטי וטכנולוגיית מיקוד חדשה בשם CyberFocus שהיא פיתוח עצמי של שיאומי ומאפשרת האצה של המיקוד, שמירה על מיקוד של פנים ורקע גם בתנועה מהירה וישנו גם מנגנון צילום לילה משופר.
הסוללות שמציידות את המכשירים נדיבות מאוד. ה-12 מקבל 4,500 מיליאמפר שעה עם תמיכה בטעינה מהירה של עד 67 וואט, לפרו יש את מנגנון הטעינה המהירה שהוצג ב-11T פרו (אותו סקרנו לאחרונה כאן) של עד 120 וואט - מה שמבטיח שהסוללה שלו בת ה-4,600 מיליאמפר שעה תתמלא בזמן שיא של פחות מ-20 דקות. אבל החידוש העיקרי כאן הוא טעינה אלחוטית מהירה של עד 50 וואט, מה שמאפשר טעינה מהירה של הסוללה תוך פחות מ-45 דקות.
3 צפייה בגלריה
שיאומי 12 פרו
שיאומי 12 פרו
שיאומי 12 פרו
(שיאומי)
בסך הכל לא מדובר במכשירים מהפכניים. את זה שיאומי שומרת לסדרות המיקס והאולטרה. אלה סמארטפוני דגל שמיועדים להציע את מירב התכונות החדשניות בחבילה שמתומחרת במחיר סביר. אגב מחיר, ה-12 ימכר בסין במחירים של בין 580 דולר ל-690 דולר; הפרו יעלה בין 740 דולר ל-850 דולר וה-X נמכר במחיר של בין 500 דולר ל-600 דולר בהתאם לנפח זיכרון הפעולה והאחסון. מדובר במחירים סבירים יחסית לתמחור מכשירי הדגל כיום שנע סביב ה-1,000 דולר בממוצע. עם זאת בשיאומי לא ציינו אם המכשירים מצוידים בהגנה מפני מים ואבק וכנראה שאין כזו - לפחות לא רשמית.
המכשירים האלה יהיו זמינים לרכישה בסין החל מה-31 בדצמבר, אך לישראל כמו גם לשאר העולם הם יחשפו כנראה רק בעוד חודשיים-שלושה. הסיבה העיקרית לחשיפת המכשירים כעת היא ההתעקשות של שיאומי להיות הראשונה להציג סמארטפונים המצוידים במעבד הדגל החדש של קוואלקום. היריבה הסינית הגדולה של שיאומי בשווקי אירופה (וגם ישראל) - וואן פלוס של Oppo - צפויה להציג את מכשירי סדרה 10 בשבועות הקרובים.
3 צפייה בגלריה
שיאומי 12X
שיאומי 12X
שיאומי 12X
(שיאומי)
סמסונג מנגד צפויה להציג משהו בזמן ה-CES אך לפי הערכות מדובר במכשירי ה-S21 FE, הגרסה הזולה של מכשיר הדגל האחרון שלה שמיועד להתמודד מול מכשירי שיאומי. מכשירי ה-S22 צפויים להפציע כנראה באיזור פברואר-מרץ בסמוך לתערוכת ה-MWC בברצלונה אם כי עתידה לא ברור לאור הקריסה של תערוכת CES שאמורה להיפתח בשבוע הבא ללא השמות הגדולים בתעשייה שהעדיפו להימנע ממנה לאור המצב הבריאותי בארה"ב.