סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק
מייסדי BeeHero, מימין: עומר דוידי, איתי כנות ויויבל רגב
מייסדי BeeHero, מימין: עומר דוידי, איתי כנות ויויבל רגב (צילום: BeeHero)

הכל דבש: BeeHero גייסה 42 מיליון דולר להאבקת פרחים חכמה

בגיס לסטארט-אפ הישראלי שפיתח כלים טכנולוגיים מבוססי דאטה לייעל תהליך ההאבקה השתתפה ענקית המזון האמריקאית ג'נרל מילס. עד כה גייסה החברה המסייעת בהתמודדות עם משבר הדבורים 64 מיליון דולר והיא משרתת מגדלים, כוורנים, אגרונומים וקמעונאים חקלאיים בארה"ב

הסטארט-אפ הישראלי BeeHero, המפתח פלטפורמה להאבקת דבורים גייס 42 מיליון דולר בסבב B - בין השאר מחברת ג'נרל מילס. עד כה גייסה החברה 64 מיליון דולר. BeeHero הוקמה על ידי עומר דוידי, יובל רגב, ואיתי כנות ב-2017. החברה פועלת מתל אביב ומעמק הסיליקון (קליפורניה) ומעסיקה כ-50 עובדים, 30 מהם במרכז הפיתוח בתל אביב. כעת היא מגייסת עובדים נוספים.
בשונה מחברות אחרות שעוסקות במשבר סביב היעלמות הדבורים בעולם בחרה החברה הישראלית להתמקד בנושא ההאבקה. במהלך השנים האחרונות היא בנתה את מאגר המידע של דבורים והאבקה הגדול ביותר בעולם ובאמצעות הדאטה שנצבר היא משתמש בכלים טכנולוגיים על מנת לייעל את האבקת הדבורים - התהליך הביולוגי המכריע בו תלויים רב היבולים. הפלטפורמה של החברה מאפשרת לדבוראים מסחריים לנטר מרחוק את המכוורת שלהם - מה שמביא לתשואות יבולים טובות יותר ולהגדלת הרווחים.
כיום, BeeHero חולשת על 100 אלף אקר של יבולים המואבקים באמצעותה. היא משרתת מגדלים, כוורנים, אגרונומים וקמעונאים חקלאיים ברחבי ארה"ב ולאחרונה החלה להתרחב לאוסטרליה, לאירופה, לדרום אפריקה ולדרום אמריקה. החברה גם עובדת עם גופים בינלאומיים כגון ה-USDA כדי להילחם בהתפשטות הווספה מנדריניה (הידועה בכינויה "הצרעה האסייתית") ועם The World Bee Project, כדי לתמוך ביותר מאביקים ומגוון ביולוגי.
בשיחה עם כלכליסט אומר המנכ"ל דוידי: "החבירה לענקית המזון ג'נרל מילס היא הישג עצום מבחינתנו. החלקאות משמעותית מאוד עבורם והם הבינו מזמן את בעיית הדבורים בעולם. בשונה ממה שבדרך כלל רואים בעולם החקלאות, גדלנו בשנה הנוכחית ב300% - מה שמעיד על הביקוש לפתרון שלנו. גיוס בתקופה כזאת מעיד מבחינתנו על הבעת אמון גדולה מצד המשקיעים בחברה ובפתרון שלה לטובת ענף המזון העולמי.
"המשימה שלנו היא לספק האבקה חכמה ומדוייקת עבור חקלאים על ידי ניתוח נתונים ושימוש בכלים של ביג דאטה ולמידת מכונה כדי לעזור להם להפחית את הסיכון לאובדן תוצרת חקלאית בתהליך האבקה. המערכת שלנו מאפשרת להם להתמקד בייצור יותר מזון, בצורה בטוחה. חווינו מקרוב את האתגרים העומדים בפני המגדלים - החל מתהליך ההאבקה ועד לתהליך ייצור המזון - ואנחנו רואים שיותר ויותר חקלאים מאמצים טכנולוגיות חדשות כדי לענות על הצרכים התזונתיים של האוכלוסייה ההולכת וגדלה. סבב הגיוס האחרון יעזור לנו להמשיך לתמוך בתעשיית החקלאות שכן היא מתמודדת עם כמה מהאתגרים הקשים ביותר שלה עד כה".

בנוסף לג'נרל מילס, את סבב הגיוס הנוכחי הובילה Convent Capital שמרכזה באמסטרדם אליה הצטרפו General Mills, ADM, Rabobank, MS&AD, Firstime, Direct Round, J-Ventures, Plug&Play, iAngels, Gaingels, UpWest ומשקיעים נוספים.