סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

יוניקורן חדש נולד: פיירבולט גייסה 100 מיליון דולר לפי שווי של 1.4 מיליארד דולר

הסכום, שכולו ייכנס לקופת פיירבולט, גויס שנה אחרי השקת המוצר שפיתחה - מחסן נתונים בענן שמאפשר לנתח מידע בנפח גבוה. סכום הגיוסים של החברה שהקימו סער ביטנר ואלדד פרקש הגיע ל-269 מיליון דולר עד היום. בנוסף, פיירבולט, שלה 200 עובדים, מכריזה על גיוסו של CTO חדש, מושה פסומנסקי, ועל משרדים חדשים בסיאטל

חברת הסטארט-אפ פיירבולט (Firebolt) גייסה 100 מיליון דולר לפי שווי של 1.4 מיליארד דולר, 12 חודשים בלבד אחרי השקת המוצר.
סך הגיוסים של החברה מסתכמים 269 מיליון דולר עד היום. כל הסכום שגוייס ייכנס לקופת החברה. החברה הוקמה ב-2018 על ידי סער ביטנר ואלדד פרקש. שני המייסדים היו בעבר ביוניקורן סייסנס, כאשר פרקש היה אחד ממייסדי החברה וביטנר היה CMO.


מהחברה נמסר שהסבב נסגר במהירות שיא, את הגיוס הובילו Alkeon Capital שתפים נוספים בגיוס הינם Sozo Ventures, Glyn Capital, ומשקיעים קיימים Zeev Ventures, Angular Ventures, Dawn Capital, Bessemer Venture Partners, K5 Global ו-TLV Partners.

2 צפייה בגלריה
 Firebolt  Eldad _alt Saar
 Firebolt  Eldad _alt Saar
מימין: אלעד פרקש, סער בייטנר, מייסדי פיירבולט
(צילום: Firebolt)

בנוסף, פיירבולט גם מכריזה על גיוסו של CTO חדש, מושה פסומנסקי, לשעבר ארכיטקסט ראשי ב Google BigQuery, ועל משרדים חדשים בסיאטל. החברה הכפילה את מספר עובדיה בששת החודשים האחרונים ל-200, רובם מהנדסים הפרוסים על פני 25 מדינות שונות.
באמצעות ההון הנוכחי פיירבולט תרחיב את צוותי המוצר וההנדסה על מנת למנף את הביקוש הגובר מצד חברות טכנולוגיה לבניית מוצרים מבוססי אנליטיקס מתקדמים יותר. "מידע נמצא בליבה של כמעט כל אפליקציה היום", אמר אלדד פרקש, מנכ"ל ומייסד פיירבולט. "לכן יותר ויותר מהנדסי תוכנה עוברים להתמחות בדאטה. מחסן הנתונים הינו התשתית עליו המהנדסים בונים את חלק המוצר המספק חוויות מונעות דאטה, ואנחנו רוצים להעניק להם יכולות שבעבר היו בלתי אפשריות".

2 צפייה בגלריה
ועידת התחזיות 31.12.19 אורן זאב משקיע
ועידת התחזיות 31.12.19 אורן זאב משקיע
אורן זאב
(צילום: יריב כץ)

פיירבולט פיתחה מחסן נתונים בענן (Cloud Data Warehouse) המאפשר לנתח מידע בנפח גבוה, עם הביצועים המהירים ביותר בשוק כיום (ניתוח הנתונים לוקח פחות משניה גם עבור נפחים אדירים) ובמחיר זול משמעותית ביחס למתחרים. הארכיטקטורה החדשנית של פיירבולט, המשלבת טכנולוגיות עיבוד נתונים חדשניות ומהירות יחד עם נפח אחסון כמעט אינסופי של מאגר הנתונים בענן (data lake), מאפשרת להריץ שאילתות במהירות חסרת תקדים עם מעט מאוד משאבי ענן. פיירבולט מפרידה באופן פיסי בין אחסון הנתונים לעיבוד שלהם וכך מבטיחה גמישות ויעילות מרבית לכל סוג פעולה.
פיירבולט פעילה בשוק כשנה בלבד וכבר נהנית מצמיחה משמעותית ועובדת עם כמה מחברות הטכנולוגיה המתקדמות בעולם. באמצעות התשתית של פיירבולט, לקוחותיה בונים אפליקציות באופן גמיש המאפשר להן צמיחה מואצת.