סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

חברת ההשקעות Peak של יזהר שי החלה לפעול בישראל

החברה שבין מייסדיה נמצא היזם שר המדע לשעבר תציע למשקיעים פרטיים קטנים להשקיע סכום של עד 10,000 דולר בסטארט-אפים בשלבים מוקדמים באמצעות היצמדות להשקעה של כמה קרנות הון סיכון מקומיות. אביעד שורק, מנכ"ל ומייסד הקרן: "זה מסלול הרבה יותר בטוח, אבל עדיין עם סיכון"

חברת ההשקעות הישראלית פיק (Peak), שבין מייסדיה והיו"ר של החברה הוא שר המדע והטכנולוגיה לשעבר יזהר שי, החלה לפעול בישראל. החברה מציעה למשקיעים פרטיים אפשרות להשקיע בחברות הייטק מקומיות. בשונה מהשקעות פרטיות אחרות, פיק מציעה מודל שבמסגרתו היא נצמדת להשקעה של מספר קרנות הון סיכון מקומיות, כשסך השקעתה מכל סיבוב הוא עשרות אלפי דולרים.
החברה מתכוונת להשקיע בחברות בשלבים מוקדמים בלבד, עד שלב A, ולמכור את אחזוקתיה בסיבוב שלאחר מכן. במסגרת המכירה של אחזקותיה, היא תציע לקרן שאליה הצטרפה לרכוש את האחזקה בהנחה, אבל עם החזר השקעה של לפחות פי 2 על ההשקעה. החברה מקבלת מכל משקיע פרטי שאינו משקיע כשיר 6% דמי ניהול כתשלום חד פעמי ועוד 10% מהרווח מהעסקה. למשקיעים הפרטיים מוצע להשקיע בה סכום של עד 10,000 דולר שיושקעו בשש חברות לפחות, לצד קרנות הון סיכון דוגמת F2, The Junction, Fusion LA ו-Disruptive.
1 צפייה בגלריה
צוות Peak
צוות Peak
צוות Peak
(צילום: זיו טולדנו)
בשיחה עם כלכליסט מסביר אביעד שורק, מייסד ומנכ"ל הקרן, שהוא רואה בחברה מסלול המאפשר לאנשים שאין להם סיכוי להגיע לחברות אלה מסלול שהוא הרבה יותר בטוח אבל עדיין עם סיכון כמו כל השקעה בחברות הייטק. לצד שי ושורק, לקרן יש מספר בכירים נוספים, דוגמת חבר הדירקטוריון זיו אלול - יזם שייסד וניהל את חברת Interactive, והוביל אותה להישגים עד אשר נמכרה לחברת Fyber N.V בה הוא מונה למנכ"ל. אלול הוביל את החברה לרכישה על ידי חברת Digital Turbine תמורת 600 מיליון דולר. בנוסף, החברה מנוהלת בידי אנה ליפניק לוי, מייסדת ו-CMO, וליטל לשם, מייסדת ומנהלת הפיתוח העסקי.