סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק
 ד"ר אלון סטופל המדען הראשי
ד"ר אלון סטופל המדען הראשי (צילום: רוני פרל סטודיו 18)

הממשלה אישרה את מינויו של ד"ר אלון סטופל ליו"ר הרשות הלאומית לחדשנות

סטופל מחליף את ד"ר עמי אפלבום, המדען הראשי בשנים האחרונות. בתפקידו האחרון שימש סטופל כסמנכ"ל ומדען ראשי של חברת אלביט מערכות

הממשלה אישרה את מינויו של ד"ר אלון סטופל למדען ראשי ויו"ר הרשות הלאומית לחדשנות. הוא מחליף בתפקידו את ד"ר עמי אפלבום שכיהן בתפקיד בשנים האחרונות. ד"ר סטופל (56) נשוי ואב ל-5, משמש בשנים האחרונות כסמנכ״ל ומדען ראשי של חברת אלביט מערכות, ובעברו כיהן במגוון תפקידים בכירים במִנהל למחקר ולפיתוח אמצעי לחימה ותשתית טכנולוגית (מפא״ת) במשרד הביטחון.
בהמלצות ועדת האיתור צוין כי ד"ר סטופל נושא עמו ניסיון רב בפיתוח עסקי ובעל מומחיות בהובלת שיתופי פעולה בינלאומיים במחקר ופיתוח, הכולל הקמת מרכזי מו"פ ברחבי העולם ויצירת שיתופי פעולה בין ממשלות. כמו-כן, הינו בעל היכרות מעמיקה עם עבודת המו"פ הישראלי והבינלאומי בהיבטים אזרחיים ובטחוניים כאחד.
ד"ר סטופל בעל תואר דוקטור (Ph.D) בהנדסת אלקטרוניקה, אלקטרוניקה–פיזיקלית ותואר שני במנהל עסקים שניהם מאוניברסיטת ת"א, ובעל תואר ראשון בהנדסת חשמל מהטכניון.
שר החדשנות, המדע והטכנולוגיה, אופיר אקוניס: ״ישראל מאותגרת כעת לא רק בזירת המלחמה בדרום, אלא גם כלכלית. תפקידינו הוא להחזיר את המשקיעים לכאן ולחזק את מעמדנו הבינ״ל כמעצמת חדשנות, מדע וטכנולוגיה".