סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

ממפתח חכם ועד בדל סיגריה אורגני: תחרות מיזם השנה של יוניסטרים יוצאת לדרך

בעוד פחות מחודש יתקיים הגמר הגדול של תחרות מיזם השנה 2022, תחרות היזמות לנוער הגדולה בישראל של עמותת יוניסטרים. באירוע הגמר, שיתקיים ב-20 ביולי, גם הקהל הרחב יוכל להצביע למיזם האהוב עליו. כלכליסט מספק הצצה לכמה מהמיזמים שמשתתפים בתחרות

בעוד פחות מחודש יתקיים הגמר הגדול של תחרות מיזם השנה 2022, תחרות היזמות לנוער הגדולה בישראל של עמותת יוניסטרים. בתחרות יוצגו למעלה מ-100 מיזמים חדשניים אותם פיתחו בני נוער חניכי יוניסטרים מכל רחבי הארץ, מקרית שמונה ועד אילת, ומכל המגזרים – יהודים, ערבים, בדואים, דרוזים, חילונים ודתיים. באירוע הגמר, שיתקיים ב-20 ביולי בהיכל מנורה מבטים בתל אביב, גם הקהל הרחב יוכל להצביע למיזם האהוב עליו, והקבוצה שתקבל את מירב הקולות תזכה בפרס "חביב הקהל".
מתלבטים לאיזה מיזם להצביע? הנה הצצה לכמה מהמיזמים שמשתתפים בתחרות.

מרכז יזמות יוניסטרים רהט, בתמיכת הרשות לפיתוח התיישבות הבדואים בנגב

למי מאיתנו לא קרה שיצאנו מהבית ולא זכרנו אם נעלנו את הדלת? המיזם של חניכי שנה ב' במרכז רהט הוא פשוט וגאוני – Smart Key – מפתח חכם לנעילת הבית, שכאשר נועלים את הבית איתו, הצבע שלו משתנה לאדום. לאחר פתיחת הדלת, הצבע משתנה חזרה לירוק. כך אפשר יהיה לסמן לבעל המפתח אם אכן נעל את הדלת, גם כאשר הוא רחוק מהבית.
5 צפייה בגלריה
מרכז יזמות יוניסטרים רהט
מרכז יזמות יוניסטרים רהט
חניכי מרכז יזמות יוניסטרים רהט
רנין אבו סויס, חניכת יוניסטרים, מספרת איך הם חשבו על הרעיון: "בהתחלה של אחד המפגשים שלנו עם מנהל המרכז, כשהיינו בשלב סיעור מוחות, אחת החניכות קפצה בבהלה כי היא לא זכרה אם היא נעלה את הדלת בבית וביקשה לחזור הביתה ולבדוק. אחרי שהיא נאלצה לצאת, התחילו חברי הקבוצה לדבר ומשם עלה הרעיון למפתח החכם".

מרכז יזמות יוניסטרים נתניה

הורים לילדים קטנים, את המיזם שפיתחו חניכי שנה ב' של מרכז יוניסטרים נתניה אתם בטוח צריכים: momento – סט של שני צמידים חכמים שנועד לעזור למנוע אבידת ילדים. איך זה עובד? ההורה עונד צמיד אחד, והילד עונד את השני. כאשר הילד מתרחק מההורה מרחק מסוים שמוגדר מראש, הצמיד של הילד מתחיל לצפצף וכך ניתן למצוא אותו בקלות. בנוסף, תהיה אפליקציה שתומכת במוצר ומכוונת את ההורה אל מיקומו המדויק של הילד באמצעות שבב מצפן.
5 צפייה בגלריה
מרכז יזמות יוניסטרים נתניה
מרכז יזמות יוניסטרים נתניה
חניכות מרכז יזמות יוניסטרים נתניה
מיקה כהן, חניכת יוניסטרים ומנכ"לית הקבוצה שלה, מספרת על התכנונים של הקבוצה לעתיד: "המודל העסקי שלנו הוא B2B – למכור את הצמידים לפארקי שעשועים בכדי שאלו יאפשרו להורים המבקרים בפארק לשכור את סט הצמידים בכדי להבטיח את בטיחות ילדיהם. המטרה שכולם יוכלו להשתמש במוצר, גם מי שאין לו יכולת כלכלית לרכוש אותו".

מרכז יזמות יוניסטרים עפולה ע"ש ג'ואן וארתור ויסברג

חניכי שנה ב' של המרכז פיתחו את אפליקציית ASAP – אפליקציה שמחברת בין אנשים שזקוקים לעזרה בתחומים טכנולוגיים לבין מומחים בתחומים אלו שיוכלו להעניק להם את הסיוע המבוקש תמורת תשלום. אל האפליקציה יירשמו גם מבקשי שירות וגם נותני שירות, והיא תעשה את ההתאמה בין המומחה לבין מי שזקוק לו.
5 צפייה בגלריה
מרכז יזמות יוניסטרים עפולה
מרכז יזמות יוניסטרים עפולה
חניכי מרכז יזמות יוניסטרים עפולה
אופן ההתאמה פשוט: כאשר נותני השירות יהיו זמינים, אפשר יהיה לראות זאת אונליין, וניתן יהיה לפנות אליהם ולבקש את השירות הנחוץ. כאשר מתבצעת התאמה בין שני המשתמשים, ייפתח קישור לשיחת וידיאו, וכך ניתן יהיה לקבל את העזרה המתאימה. בתום כל התאמה ומפגש, יצטרך מקבל השירות לדרג את המומחה וכן לכתוב עליו חוות דעת.
המלווה העסקי של החניכים, ארז בן דוד, סמנכ"ל בחברת TABIT, מספר על הפעילות עם החניכים: "מדובר על קבוצת תלמידים סופר איכותית, אשר בתהליך ליווי צמוד איתי התבגרו בזריזות, למדו אג'יליות ולתכנן תוך כדי תנועה. הצלחנו ליצור מיזם משלב הרעיון עד שלב הישימות הכלכלית, ואנחנו עתידים בשנה הבאה לייצר אבטיפוס. אני סופר גאה בתלמידים אשר הצליחו ליצור מיזם יש מאין. זו רוח הסטארט-אפ שניסיתי לטעת בהם".

מרכז יזמות יוניסטרים עכו-USAID, בתמיכת Max and Marian Farash Charitable Foundation

חניכי שנה א' במרכז היזמות יוניסטרים-USAID חשבו על הרעיון למיזם שלהם מתוך צורך אישי שלהם ושל חבריהם. המיזם שפיתחו הוא אפליקציה שמחברת בין בני נוער בכיתות י'-י"ב שצריכים לבצע שעות התנדבות של "מחויבות אישית" לבין תלמידים בכיתות ד'-ו' שזקוקים לשיעורים פרטיים.
5 צפייה בגלריה
מרכז יזמות יוניסטרים עכו
מרכז יזמות יוניסטרים עכו
חניכי מרכז יזמות יוניסטרים עכו
שקד לוזון, חניכה בקבוצה, מספרת למה בחרו דווקא במיזם הזה: "בחרנו את המיזם שלנו כי שמנו לב שאחת הבעיות הנפוצות בכיתות י' ומעלה היא שבני הנוער לא יודעים איך הם משיגים את המחויבות הזו ואיך הם משלימים את השעות, ורצינו לתת פתרון שיהיה גם נוח וגם קל, וגם שהמתנדבים ירגישו שהם עשו משהו משמעותי".

מרכז יזמות יוניסטרים קרית מלאכי ע"ש משפחת מייסור

מרכז היזמות בקרית מלאכי הוא המרכז הסביבתי הראשון של יוניסטרים שכל המיזמים בו הם מיזמים ירוקים לטובת איכות הסביבה. חניכי שנה ב' של המרכז יתחרו במיזם השנה עם מיזם Bio Filter – בדל סיגריה אורגני מתכלה. הקבוצה פיתחה פילטר שמתכלה בתוך פחות מחודשיים, להבדיל מהבדלים הקיימים המתכלים רק לאחר 15 שנים. חברי הקבוצה מקווים שבזכות הפיתוח שלהם העולם יהיה נקי יותר מהר יותר.
5 צפייה בגלריה
מרכז יזמות יוניסטרים קרית מלאכי
מרכז יזמות יוניסטרים קרית מלאכי
חניכי מרכז יזמות יוניסטרים קרית מלאכי
לב פרי, חניך בקבוצה, מספר: "תמיד הפריע לי שהבדלים שאנשים זורקים לאחר שהם מעשנים סיגריה נשארים פזורים בכל מקום. שמעתי הרצאה על כך שהפילטרים של כל המעשנים בעולם מזהמים ונשארים איתנו 15 שנה, וזה ישר גרם לי לחשוב שבמידה שאנשים זרקו בדל כשנולדתי הוא איתנו עד היום. זה נשמע לי לא הגיוני, ולכן החלטתי שצריך לעשות עם זה משהו,. כך נולד מיזם Bio Filter". תחרות מיזם השנה 2022 של עמותת יוניסטרים תתקיים ב-20 ביולי בהיכל מנורה מבטחים בתל אביב. לפרטים נוספים לחצו כאן
לכתבה זו פורסמו 0 תגובות ב 0 דיונים
הוספת תגובה חדשה
אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר אתתנאי השימוש של כלכליסט לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.