$
הייטק והון סיכון

ואלה שמות: המרוויחים מעסקת מיי הריטג' נחשפים

האקזיט של מיי הריטג', שנמכרה אתמול לפרנסיסקו פרטנרס בכ-600 מיליון דולר, מייצרת רווח נאה לכמה בכירים במשק הישראלי. בין המרוויחים הגדולים: גיגי לוי, אילן רביב, אילן בן דב, יהושע צולר ויזם ההייטק גדעון מנטל

מאיר אורבך 17:0625.02.21

חברת מיי הריטג' נמכרה אמש לקרן ההשקעות האמריקאית פרנסיסקו פרטנרס בכ-600 מיליון דולר.

 

בהודעת החברה היא ציינה שלאחר המכירה יישארו איתה כמה בעלי מניות דוגמת הקרן המשפחתית של מייסד סאפ האסו פלטנר והמשקיע גיגי לוי.

 

 

לצד הנשארים בחברה, כמה שמות בולטים בשוק ההון הישראלי צפויים לרשום הכנסה נאה. חלק מאותם בכירים התאגדו בשותפות אשר תמכור כעת את כל מניותיה. על פי הערכות, השותפות מחזיקה בכ-3% ממניות החברה ששוויין עומד על כ-20-15 מיליון דולר שיחולקו בין השותפים. 

אדם פישר. קרן בסמר שלו היא המרוויחה הגדולה בעסקה אדם פישר. קרן בסמר שלו היא המרוויחה הגדולה בעסקה צילום: Bessemer Venture Partners

 

 

  

בדיקה ברשם החברות מעלה רשימה נאה של בעלי מניות אשר צפויים לרשום הכנסה נאה על מכירת מניותיהם. ברשימה נמצאים, בין היתר, מנכ"ל מיטב דש אילן רביב, אילן בן דב, עידו נויברגר וויקטור שמריק, מבעלי ווליו בייס יהושע צולר, יזם ההייטק גדעון מנטל, יואב רן, חיים שמש, איש יחסי הציבור רוני וולף ואחרים.

 

בין המשקיעים בחברה הישראלית שירשמו רווח נאה ניתן לציין גוף מוסדי אחד בלבד, הלמן אלדובי. לכלכליסט נודע ששווי האחזקה של הלמן אלדובי בחברה הוא של כ-15 מיליון דולר על השקעה שעשה בית ההשקעות ב-2016. ההשקעה מייצגת תשואה של כ-400%.

 

מאז הקמתה גייסה מיי הריטג' 49 מיליון דולר בחמישה סבבי מימון, האחרון שבהם בשנת 2012, ולאחריו הפכה החברה לרווחית. בין המשקיעים בחברה נכללו המשקיעים הפרטיים יובל רכבי ואביב רייז, שהשקיעו בחברה בשנת 2005 והמשיכו לתמוך בה מאז.  

 

אילן בן דב אילן בן דב צילום: אוראל כהן

 

 

בנוסף השקיעו בחברה גם קרנות ההון סיכון Accel, Index Ventures ו-Bessemer Venture Partners. בעזרת ההשקעה והתמיכה שלהן האיצה החברה את צמיחתה והשלימה 11 רכישות אסטרטגיות לאורך השנים.

 

חלק מהמשקיעים הנוכחיים של החברה ישקיעו מחדש בחברה לצד פרנסיסקו פרטנרס, בהם HP Beteiligungs GmbH, יובל רכבי, מנכ"ל ומייסד החברה גלעד יפת, והמשקיע העצמאי גיגי לוי.

 

x