סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

המשקיע הראשון של Wiz כבר מכר אחזקות של 120 מיליון דולר

גילי רענן, המשקיע הראשון בחברה, מכר מחצית מאחזקותיו לקרנות בלקסטון וסיילספורס ורשם תשואה של פי 22 בתוך שנה. שווי וויז בעסקה גבוה מ-1.7 מיליארד דולר - השווי בו ביצעה החברה את הגיוס האחרון שלה; זוהי ההשקעה הראשונה של בלקסטון מאז שפתחה משרדים בישראל

חברת הסייבר הישראלית Wiz גייסה 120 מיליון דולר בהובלת קרן ההשקעות של ענקית תוכנת הענן האמריקאית סיילספורס, ובהשתתפות קרן ההשקעות בלקסטון, כך נודע לכלכליסט. לכלכליסט נודע כי העסקה כללה גם רכיב סקונדרי משמעותי במסגרתו המשקיע הראשון בחברה, גילי רענן, מכר מחצית מהאחזקות שלו. התשואה שרשם רענן היא פי 22 בתוך שנה. ההשקעה שבה מדובר נעשתה מהקרן הראשונה של cyberstarts. רענן ימשיך לכהן כיו״ר WIZ.
זו ההשקעה הראשונה של בלקסטון בחברה ישראלית לאחר שפתחה משרדים בישראל בניהולה של יפעת אורון, מנכ"לית לאומיטק לשעבר. להערכת כלכליסט, שווי החברה בעסקה גבוה מ-1.7 מיליארד דולר - השווי בו ביצעה החברה את הגיוס האחרון שלה.

2 צפייה בגלריה
גילי רענן מייסד Cyberstarts
גילי רענן מייסד Cyberstarts
גילי רענן
(צילום: יוסי זליגר)
עד היום גייסה Wiz כ-230 מיליון דולר בשני סבבים מרכזיים, כאשר הראשון היה של 100 מיליון דולר והשני שבוצע לאחרונה עמד על כ-130 מיליון דולר לפי שווי שוק מוערך של 1.7 מיליארד דולר.
בעקבות הגיוס הפכה החברה הישראלית לחברת הסייבר המהירה ביותר להפוך ליוניקורן מאז הקמתה. בין המשקיעים בוויז, ניתן לציין את גרינאוקס קפיטל, אדוונט אינטרנשיונל, סייברסטארטס של גילי רענן, קרן הון הסיכון האמריקאית סקויה קפיטל וקרן ההשקעות אינסייט פרטנרס, קרן אינדקס וקרן סרקה, מייסדי חברת הסייבר ארמיס, יבגני דיברוב ונדיר יזרעאלי, ומנכ"ל סטארבקס לשעבר הווארד שולץ.
2 צפייה בגלריה
מוסף עצמאות 14.4.21 אסף רפפורט מייסד Wiz
מוסף עצמאות 14.4.21 אסף רפפורט מייסד Wiz
אסף רפפורט מייסד Wiz
(צילום: נתנאל טוביאס)
Wiz הוקמה על ידי אסף רפפורט המכהן כמנכ"ל; עמי לוטבאק, סמנכ"ל הטכנולוגיות; ינון קוסטיקה, סמנכ"ל המוצרים; ורועי רזניק, סמנכ"ל המחקר והפיתוח. החברה עוסקת בתחום אבטחת הענן. מייסדי החברה רשמו אקזיט משמעותי בעבר כאשר ב-2015 מכרו את חברת הסייבר שהקימו אדאלום למיקרוסופט בכ-320 מיליון דולר. הארבעה החלו לעבוד לאחר האקזיט במיקרוסופט, כאשר כולם היו בכירים במערך הסייבר של החברה ורפפורט אף ניהל את מרכז הפיתוח המקומי שלה. בתחילת 2020 הקימו הארבעה את Wiz, לאחר שפרשו כל אחד בנפרד ממיקרוסופט.
קרן בלקסטון משקיעה בישראל דרך קרן הצמיחה החדשה, שנקראת BXG, שגייסה 4.5 מיליארד דולר. קרן בלקסטון שהוקמה לפני 35 שנה על ידי סטיבן שוורצמן, שמכהן היום כמנכ"ל ויו"ר, מנהלת נכסים של 619 מיליארד דולר ומעסיקה יותר מ-3,000 עובדים. הסניף הישראלי הוא ה-26 במספרו של הקרן ברחבי העולם.