סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

פריחה מאוחרת: פירמיד אנליטיקס גייסה 120 מיליון דולר

החברה הישראלית, שפיתחה פלטפורמה לניתוח נתונים עסקיים, שילשה את שווייה בשנתיים האחרונות, וגייסה עד כה 200 מיליון דולר. ב-2017, שמונה שנים לאחר שהוקמה, עברה ארגון מחדש, החלה לצמוח, ואת 2022 היא צפויה לסיים בקצב מכירות שנתי של כ-80 מיליון דולר

חברת פירמיד אנליטיקס (Pyramid Analytics), שפיתחה פלטפורמה לניתוח נתונים עסקיים, גייסה 120 מיליון דולר בסבב E, המביא את סך הגיוסים הכולל של החברה ליותר מ-200 מיליון דולר.
פירמיד אנליטיקס הוקמה בשנת 2009 על ידי המנכ"ל עמרי קוהל, סמנכ"ל הטכנולוגיות אבי פרץ והרברט הוכטמן. החברה מעסיקה יותר מ-240 עובדים ברחבי העולם, מתוכם כ-80 במרכז הפיתוח בישראל, והשאר במרכזי המכירות בארצות הברית, בבריטניה, בהולנד, באיחוד האמירויות ובגרמניה. השווי של החברה, כפי שנודע ל"כלכליסט", יותר משילש את עצמו בין הסבבים, אך החברה אינה מפרטת את השווי בו גייסה. בגיוס הקודם, ב-2020, גייסה החברה 35 מיליון דולר.
"ב-2017 סיימנו פיתוח של מוצר, ומאז אנחנו חברה שהושקה מחדש עם מוצר חדש שהוא כל מה שאנחנו עושים כיום", אומר קוהל בהתייחסו לעובדה שהחברה קמה כבר בשנת 2009, אבל רק לאחרונה מראה נתונים של צמיחה. על פי הערכות, החברה תסיים את השנה בקצב מכירות שנתי של כ-80 מיליון דולר.
"אנחנו שלושה מייסדים שמאוד מאמינים בחברה", ממשיך קוהן. "אף אחד מאיתנו לא רצה לעשות סקנדרי, וכל הכסף מהגיוס הנוכחי נכנס לקופת החברה. התחלנו את הגיוס בסוף 2021 והשלמנו אותו לפני שבועיים, בתהליך שנמשך מספר חודשים. כשכולם היו עסוקים בלנפח שווי, אנחנו היינו עסוקים בבניית ערך למוצר, ולכן זה לא היה גיוס קשה לחברה. אנחנו במקום מדהים מבחינת תוצאות עסקיות".
1 צפייה בגלריה
עומרי קוהל מנכ"ל פירמיד אנליטיקס
עומרי קוהל מנכ"ל פירמיד אנליטיקס
עומרי קוהל, מנכ"ל פירמיד אנליטיקס
(צילום: כפיר זיו)
סבב הגיוס הנוכחי של החברה מיועד להמשך התרחבות הפעילות שלה בעולם, לרבות פיתוח שותפויות עסקיות עם חברות טכנולוגיה וייעוץ, פיתוח הפלטפורמה של החברה עבור לקוחות נוספים, שימור ההובלה הטכנולוגית על פני המתחרים וגיוס עובדים לכלל הצוותים בחברה. בהתייחסו לסכום הגיוס המשמעותי והמאוד חריג בימים אלה אומר קוהל: "החברה מצליחה מאוד, מנועי השיווק והמכירות עובדים מדהים, וזה הזמן לתפוס נתח שוק. כל המערכות עובדות נפלא. נגייס בחודשים הקרובים עוד 150 עובדים. יש לי 80 איש בישראל כיום, ונרצה להכפיל את הכמות הזאת וגם להגדיל את פעילות המכירות ושיתופי הפעולה עם סנופלייק, AWS, התעשייה האווירית ואחרות.
את הסבב הובילה קרן ההשקעות HIG Growth Partners, המנהלת נכסים בהיקף של למעלה מ-48 מיליארד דולר, וכן כלל ביטוח, Kingfisher Capital ו-General Oriental. עוד השתתפו בגיוס המשקיעים הקיימים: JVP, Maor Capital, Sequoia Capital ו- Viola Growth. בעקבות הגיוס סקוט הילבו, מנהל שותף ב-H.I.G. Growth Partners, יצטרף לדירקטוריון החברה.