$
השקעות ומימון

אוגוסט-ספטמבר: שיא ברכישת דירות על ידי תושבי חוץ

גל הרוכשים החדש ששוטף את ישראל שונה משנים עברו, הן בסוג הנכסים הנרכשים והן במאפייני הרוכשים עצמם. משווק הפרויקטים מרצ'לו אינצ'ליני: "היעד של תושבי החוץ והעולים הוא להגיע לישראל כקבוצה מלוכדת, ולרכוש נכסים באותו הבניין או באותו הפרויקט"

דב כהן 09:1925.09.20

בשיתוף מערכת זירת הנדל"ן

 

אף אם הדבר לא ממש נראה כרגע בשטח בשל הסגר שנכנס לתוקף, הרי שבחודשים האחרונים נגיף הקורונה השפיע מהותית על ענף הנדל"ן – כשהפעם הביקוש בא מכיוון לא צפוי: תושבי חוץ ועולים חדשים. אלה באים בהמוניהם להשתקע בארץ, הן מסיבות של אנטישמיות במדינות המוצא אך גם מתוך אמונה במערכת הבריאות הישראלית ובעיקר – בשוק הנדל"ן המקומי.

 

את המציאות הזו מכיר היטב מרצ'לו אינצ'ליני, המנכ"ל והבעלים של חברת פרנצ'י נדל"ן, החברה המובילה לשיווק פרויקטים ומכירת דירות ובתים יד שנייה, המתמחה בייצוג תושבי חוץ ועולים חדשים. "הטלפונים לשלוחות שלנו בתל אביב, אירופה, ארה"ב וקנדה לא מפסיקות לקבל פניות מיהודים תושבי חוץ שמתעניינים בדירות באזורי הביקוש של ישראל. מה שאנחנו רואים בתקופה האחרונה זה רק טפטופים ראשונים, ולהערכתי ברגע שיפתחו את השמיים ינחתו פה עשרות אלפי יהודים".

 

גל הרוכשים החדש ששוטף את ישראל הפעם, שונה מגלים עברו הן בסוג הנכסים הנרכשים והן במאפייני הרוכשים עצמם. "אם פעם ההגעה לארץ נעשתה על פי רוב במתכונת משפחתית מצומצמת, המציאות החדשה מכתיבה גם שינוי בפרופיל הבאים, מפרט אינצ'ליני. "מדובר במעגל רחב, שכולל לפעמים אפילו שלושה דורות של אותה המשפחה, כמו גם את השכנים והחברים הקרובים.

 

תל אביב. מקום ראשון אצל רוכשי דירות תושבי חוץ תל אביב. מקום ראשון אצל רוכשי דירות תושבי חוץ צילום: שאטרסטוק

 

"היעד של תושבי החוץ והעולים הוא להגיע לישראל כקבוצה מלוכדת, ולרכוש נכסים באותו הבניין או באותו הפרויקט, הן במיזמים של בנייה חדשה והן במיזמים של התחדשות עירונית – תמ"א 38 או פינוי-בינוי". תל אביב, מדגיש אינצ'ליני, היא האופציה המועדפת בקרב העולים החדשים ותושבי החוץ, ואחריה ערי גוש דן הסמוכות רמת גן וגבעתיים; ירושלים וערי השרון – רמת השרון, הרצליה, כפר סבא ורעננה – גם הן מבוקשות מאוד.

 

לדברי אינצ'ליני, בחירת הרוכשים בפרויקטים חדשים ולא רק בדירות יד שנייה כבעבר, מכתיבה תמהיל מחירים מגוון – "מסכום של 1.5 מיליון שקל ועד סכום דו-ספרתי שיכול להגיע גם ל-30 מיליון שקל ואפילו למעלה מכך", הוא אומר: "זה כמובן משתנה בין דירת 2 חדרים צנועה לבין פנטהאוזים יוקרתיים, דופלקסים ודירות גן. כל משפחה בוחרת נכס בהתאם לצרכיה ולתקציבה".

 

ליווי עד למפתח

"העתקת המגורים לישראל והשארת חיים שלמים מאחור היא לא עניין של מה בכך", אומר אינצ'ליני, "כדי שהמעבר יתבצע באופן מיטבי הוא חייב להיעשות ברגישות ובמקצועיות, תוך ליווי צמוד ועקבי של גוף שמכיר מקרוב את ענף הנדל"ן בישראל, היזמים והפרויקטים – וזו המומחיות של פרנצ'י נדל"ן. אנחנו יודעים לספק לתושבי החוץ והעולים החדשים את כל המעטפת הנדרשת, ונמצאים כאן עבורם לכל אורך הדרך, גם אחרי קבלת המפתחות והכניסה לבית החדש".

מרצ'לו אינצ'ליני - מנכ"ל פרנצ'י נדל"ן מרצ'לו אינצ'ליני - מנכ"ל פרנצ'י נדל"ן

 

בנוגע לגל האנטישמיות שכובש את אירופה בימים אלה, בין השאר בשל התפשטות נגיף הקורונה והקשר שמייחסים גורמים שונים בינו לבין האוכלוסייה היהודית, אומר אינצ'ליני: "האנטישמיות החדשה היא לא איזה משהו נקודתי שאוטוטו ייעלם – להיפך. מדובר בתופעה כלל עולמית שלצערנו רק צוברת תאוצה. מהקהילות היהודיות במדינות כמו ארה"ב, קנדה, בריטניה, גרמניה ובלגיה, אני שומע בדיוק על אותן התחושות. 

 

"השורה תחתונה היא שיהודים מאסו לחיות בפחד, הם רוצים להגיע לישראל ולהרגיש בטוחים. היעד הוא לסגור על נכס כאן ועכשיו, בלי להתמהמה. רק בחודש האחרון נרכשו על ידם עשרות דירות בתל אביב, במרכז ובירושלים".

 

לכתבות נוספות היכנסו אל זירת הנדל"ן>>

פאנל התחדשות עירונית בחולון
"תקווה למשפחות הוותיקות": מוטי ששון ועו"ד יוסי אומיד על מהפכת ההתחדשות בחולון
ראיון עם דליה עסיס שמאית המקרקעין ומתכננת הערים
דליה עסיס: "גביית היטל השבחה בסמיכות לרכבת הקלה – ענישה כפולה של בעלי הנכסים"
עוד בזירת הנדל"ן