$
השקעות ומימון

היהודים באים: תושבי החוץ מסתערים על פרויקטים חדשים בתל אביב וסביבתה

על רקע גל אנטישמיות חדש בחסות הקורונה, גובר הביקוש לנדל"ן בישראל מצד יהודי התפוצות - כשגם בנייה חדשה והתחדשות עירונית על הכוונת. מנכ"ל פרנצ'י נדל"ן, מרצ'לו אינצ'ליני: "היעד הוא לסגור על נכס, ועכשיו. רק בשבועות האחרונים נרכשו למעלה ממאה דירות"

רונן ניב 09:0205.08.20

בשיתוף מערכת זירת הנדל"ן

 

 אל העלייה המדאיגה של השנים האחרונות בגילויי האנטישמיות ברחבי העולם, מצטרף בחסות הקורונה גל עכור במיוחד. דו"ח שפרסם באחרונה מכון קנטור באוניברסיטת תל אביב ומתבסס על מאות דיווחים שנאספו בחודשים מרץ-יוני ממדינות שונות על פני הגלובוס, קובע כי התפרצות המגפה הולידה אנטישמיות מזן חדש – אנטישמיות המייחסת ליהודים, לציונות ולמדינת ישראל את התפשטות הנגיף, וגריפת רווחים בעקבות המשבר.

 

לפי הדו"ח מדובר באנטישמיות אינטנסיבית, רציפה ועוצמתית בעלת ביטוי גלובלי, המבטאת שיבה לאנטישמיות הקלאסית, בהיותה כוללת תיאוריות קונספירציה לצד עלילות דם, שחזרו במתכונת מחודשת במאה ה-21. להפצת האנטישמיות אחראיים אנשי ימין קיצוני, נוצרים אולטרה-שמרנים ואיסלמיסטים, באמצעות כלי התקשורת שלהם: רשתות חברתיות, ערוצי טלוויזיה ורדיו, ועיתונות כתובה. נתון מטריד שעולה מהדו"ח מתייחס למחקר באוניברסיטת אוקספורד בבריטניה, המצביע על כך ש-19.1% מהציבור בממלכה מאמין כי היהודים גרמו להתפרצות הקורונה. 

שומרים על המסגרת

את תמונת המצב המדאיגה העולה מן הדו"ח, מכיר היטב מרצ'לו אינצ'ליני, המנכ"ל והבעלים של חברת פרנצ'י נדל"ן, החברה המובילה לשיווק פרויקטים, דירות ובתים יד שנייה, המתמחה בייצוג תושבי חוץ ועולים חדשים. "אני משוחח איתם באופן יומיומי ושומע מהם על מצוקה אדירה", הוא מספר. "האנטישמיות שמלווה את מגפת הקורונה הפכה את חייהם לבלתי נסבלים, עשו אותם שעירים לעזאזל. החשש הוא כבד ומוחשי, והטלפונים לשלוחות שלנו בתל אביב, אירופה, ארה"ב וקנדה בהתאם. מה שאנחנו רואים בתקופה האחרונה זה רק טפטופים ראשונים, ברגע שיפתחו את השמיים ינחתו פה עשרות אלפי יהודים. 

תמ"א 38 בגבעתיים "היעד הוא לרכוש דירות באותו הבניין או באותו הפרויקט"  תמ"א 38 בגבעתיים "היעד הוא לרכוש דירות באותו הבניין או באותו הפרויקט" צילום: פדרו

 

"צריך להבין, האנטישמיות החדשה היא לא איזה משהו נקודתי שאוטוטו ייעלם – להיפך. מדובר בתופעה כלל עולמית שלצערנו רק צוברת תאוצה. מהקהילות היהודית במדינות כמו ארה"ב, קנדה, בריטניה, גרמניה ובלגיה, אני שומע בדיוק על אותן התחושות. השורה תחתונה היא שיהודים מאסו לחיות בפחד, הם רוצים להגיע לישראל ולהרגיש בטוחים. היעד הוא לסגור על נכס ועכשיו, בלי להתמהמה. רק בשבועות האחרונים נרכשו על ידם למעלה ממאה דירות".

 

בניגוד לעבר, שההגעה לארץ נעשתה על פי רוב במתכונת משפחתית מצומצמת, המציאות החדשה, מכתיבה גם שינוי בפרופיל הבאים. "מדובר במעגל רחב, שכולל לפעמים אפילו שלושה דורות של אותה המשפחה, כמו גם את השכנים והחברים הקרובים", מפרט אינצ'ליני. "היעד של תושבי החוץ והעולים הוא להגיע לישראל כקבוצה מלוכדת, ולרכוש נכסים באותו הבניין או באותו הפרויקט, הן במיזמים של בנייה חדשה והן במיזמים של התחדשות עירונית – תמ"א 38 או פינוי-בינוי, בעניין הזה הם לא מוכנים להתפשר. מבחינתם למגורים בסמיכות ולשימור המסגרת הקהילתית יש גם חשיבות בכל הנוגע להקלת הליך הקליטה וההתאקלמות במדינה חדשה".

 

תל אביב, מדגיש אינצ'ליני היא האופציה המועדפת בקרב העולים החדשים ותושבי החוץ, ולצידה ערי גוש דן הסמוכות רמת גן וגבעתיים; ערי השרון רמת השרון, הרצליה, כפר סבא ורעננה, הידועה בקהילה אנגלו-סקסית חזקה ודומיננטית, וכן ירושלים. "תמהיל המחירים הוא מגוון", מרחיב אינצ'ליני, "מסכום של 1.5 מיליון שקל ועד סכום דו ספרתי שיכול להגיע גם ל-15 מיליון שקל ואפילו למעלה מכך, ומדירת 2 חדרים צנועה ועד לדופלקסים, דירות גן ופנטהאוזים יוקרתיים - כל משפחה בהתאם לצרכיה ולתקציבה". 

מרצ'לו אינצ'ליני. "מספקים לתושבי החוץ והעולים את כל המעטפת הנדרשת" מרצ'לו אינצ'ליני. "מספקים לתושבי החוץ והעולים את כל המעטפת הנדרשת"

 

"העתקת המגורים לישראל והשארת חיים שלמים מאחור היא לא עניין של מה בכך", מסכם אינצ'ליני, "כדי שהמעבר יתבצע באופן מיטבי הוא חייב להיעשות ברגישות ובמקצועיות, תוך ליווי צמוד ועקבי של גוף שמכיר מקרוב את ענף הנדל"ן בישראל, היזמים והפרויקטים – וזו המומחיות של פרנצ'י נדל"ן. אנחנו יודעים לספק לתושבי החוץ והעולים החדשים את כל המעטפת הנדרשת, ונמצאים כאן עבורם לכל אורך הדרך, גם אחרי קבלת המפתחות והכניסה לבית החדש".

 

לכתבות נוספות היכנסו אל זירת הנדל"ן >>

פאנל התחדשות עירונית בחולון
"תקווה למשפחות הוותיקות": מוטי ששון ועו"ד יוסי אומיד על מהפכת ההתחדשות בחולון
ראיון עם דליה עסיס שמאית המקרקעין ומתכננת הערים
דליה עסיס: "גביית היטל השבחה בסמיכות לרכבת הקלה – ענישה כפולה של בעלי הנכסים"
עוד בזירת הנדל"ן