$
חדשות נדל"ן

בוני התיכון מקדמת פרויקטים של פינוי בינוי בחיפה בהיקף של כ-2,800 יח"ד

החברה נבחרה על ידי נציגות הדיירים בפרויקט בשכונת נווה דוד, במסגרתו יוקמו כ-1,700 דירות; בנוסף, בשני פרוקטים בשכונת נווה שאנן - ברחוב ברל כצנלסון ואז"ר - הכוללים כ-1,100 יח"ד, הוחתמו 60% ו-80% מהדיירים בהתאמה. "רואים פוטנציאל משמעותי בעיר חיפה"

ענת דניאלי 12:2409.03.20

חברת בוני התיכון דיווחה הבוקר (ב') על קידום פרויקטים של פינוי בינוי בשכונת נווה דוד ובשכונת נווה שאנן בחיפה, בהיקף כולל של כ-2,800 דירות.

 

חברה בת בבעלות מלאה של בוני התיכון נבחרה על ידי נציגות הדיירים בשכונת נווה דוד, לבצע פרויקט במסגרתו צפויים להיהרס 19 בניינים הכוללים 309 יח"ד ובמקומם ייבנו, ע"פ הערכות החברה, כ-1,700 יח"ד. נכון למועד הדיווח הוסכם עם נציגות בעלי הזכויות נוסח הסכם פינוי בינוי, וב-8 במרץ 2020 החלו החתמות הדיירים.

 

מנכ"ל בוני התיכון עמי פרץ מנכ"ל בוני התיכון עמי פרץ

 

בנוסף לפרויקט זה, מקדמת החברה פרויקטים של פינוי בינוי גם בשכונת נווה שאנן בחיפה: האחד ברחוב ברל כצנלסון, במסגרתו צפויים להיהרס 7 בניינים הכוללים 144 יח"ד ובמקומם יבינו, על פי הערכות החברה, כ-600 יח"ד; הפרויקט הנוסף בשכונה יבוצע ברחוב אז"ר הסמוך. בשני המקרים צפויים להיהרס 13 בניינים סה"כ, הכוללים 264 יח"ד, ובמקומם ייבנו, על פי הערכות החברה, כ-1,100 יח"ד סך הכל. עוד נמסר כי עד כה, חתמה בוני התיכון חוזים עם כ-60% מבעלי הזכויות בכצנלסון. באז"ר נחתמו הסכמי פינוי בינוי מחייבים ביחס למעל ל-80% מבעלי הזכויות במתחם, והחברה פועלת כעת לתכנון המתחם כולו.

 

רן מלאך, מנכ"ל התחדשות עירונית בחברת בוני התיכון, מסר: "החברה רואה פוטנציאל משמעותי בפרויקטי התחדשות עירונית בעיר חיפה, ונכון להיום מקדמת ארבעה פרויקטים באיזורי ביקוש שונים ברחבי העיר, בהיקף צפוי של כ-3,800 יח"ד. המתחמים בהם פועלת החברה משתלבים בתוכניות האב של העירייה בשכונות אלו וצפויים ליצור מציאות אורבנית חדשה ומשופרת על כל הרצף העירוני".

 

חברת בוני התיכון, הנמצאת בשליטת עמי פרץ (49.42%) - המכהן גם כדירקטור וכמנכ"ל החברה - הוקמה בשנת 1985 ועוסקת בייזום, פיתוח, שיווק וניהול פרויקטים למגורים, מגדלי יוקרה ומסחר בישראל. נכון למועד זה, החברה עוסקת בייזום, תכנון, בניה ושיווק של כ-2,049 יחידות דיור ב-7 פרויקטים, העיקרי שבהם הוא פרויקט פינוי בינוי בקריית אונו, במסגרתו צפויות להיבנות כ-1,077 יח"ד ושטחי מסחר. בנוסף, החברה מקדמת 16 פרויקטים נוספים בתחום ההתחדשות העירונית.

x