$
בורסת ת"א

בוני התיכון: היתרי הבנייה מתעכבים וריבית האג"ח עולה

הריבית על אג"ח ט"ו של חברת הנדל"ן למגורים תעלה ב־0.25% לשיעור של 8.2% לאחר שהחברה לא קיבלה היתרי בנייה לפרויקט כרמי גת

יניב רחימי 08:1203.10.19

חברת הנדל"ן למגורים בוני התיכון לא הצליחה לקבל עד לסוף ספטמבר היתר בנייה לפרויקט כרמי גת שנמצא במסלול מחיר למשתכן. עקב כך תעלה הריבית על איגרות החוב (סדרה ט"ו) של החברה ב־0.25% והיא תעמוד על 8.2%. עד היום, נסחרו איגרות החוב של בוני התיכון (ט"ו) בתשואה של 6.9% עם ריבית שקלית קבועה ובמח"מ של 2.6 שנים.

 

 

 

העלייה בריבית תהיה בתוקף עד לפירעון מלא של סדרת האג"ח או עד למועד קבלת היתר הבנייה לפרויקט בפועל. לבוני התיכון יש היתר בנייה בתנאים ביחס לכל שמונת המגרשים הכלולים בפרויקט, כאשר ביחס לשישה מהם שולמו אגרות הבנייה והיטלי ההשבחה, וביחס לשני המגרשים הנותרים שולמו היטלי השבחה. בחברה ממתינים לקבלת אגרות לתשלום כבר בימים הקרובים. בחברת בוני התיכון טוענים שלהערכת החברה ומניסיונה, היתר בנייה מלא לכלל המגרשים בפרויקט צפוי להתקבל בתוך כמה ימים – עם תשלום האגרות וההיטלים.

 

פרויקט כרמי גת כולל 268 יחידות דיור, מתוכן התקשרה בוני התיכון בחוזי מכירה מחייבים ביחס ל־69. מהדיווח של בוני התיכון עולה ש־49 דיירים נוספים בחרו דירות ולמיטב ידיעתה, בכוונתם להגיע לחברה ולחתום על הסכם מחייב.

 

עמי פרץ, בעל השליטה, יו"ר ומנכ"ל של בוני התיכון, אמר ל"כלכליסט" כי "לפני פחות מחודש, המדינה נתנה לנו אישור להתחיל ולשווק יחידות דיור בפרויקט כרמי גת. זאת לאחר שעמדנו בדרישות משרד השיכון והפרויקט הפך להיות בשל לשיווק. אני שבע רצון מקצב המכירות".

 

הזכויות של בוני התיכון לקבלת כספי העודפים מהפרויקט משועבדות לטובת הנאמן למחזיקי איגרות החוב (סדרה ט"ו). ערב הנפקת האג"ח במרץ השנה ציינה החברה כי ההכנסות מהפרויקט צפויות להסתכם ב־241 מיליון שקל, והרווח הגולמי הצפוי, לפי דו"ח השמאי, עומד על 32 מיליון שקל.

 

לפי ההערכות המוקדמות של בוני התיכון, צפוי פרויקט כרמי גת להסתיים במהלך הרבעון הראשון של 2022. לפי לוח הסילוקין של איגרות החוב יפרעו 15% מהקרן בדצמבר 2021, 60% ביוני 2022, והיתרה - 25% - ביוני 2023.

 

כרמי גת היא שכונת מגורים חדשה שנמצאת בתחום השיפוט של העיר קרית גת. השכונה כוללת בתים פרטיים לצד בנייה רוויה. שיווק השכונה לשוק החופשי החל ב־2013 והחל מ־2016 שווקו קרקעות במסגרת פרויקט מחיר למשתכן.

  

עמי פרץ מנכ"ל בוני התיכון עמי פרץ מנכ"ל בוני התיכון

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x