$
חדשות נדל"ן

אושר: שתי שכונות חדשות עם 3,000 דירות ייבנו באור עקיבא

שכונה אחת תמוקם בחלקו הצפון מזרחי של היישוב, עד לצומת בנימינה; יחד עם שכונת אור-ים, שכבר נמצאת בבנייה, ותוספת יח"ד במסגרת תוכניות של התחדשות עירונית, יתווספו ליישוב כ-14 אלף יח"ד

דותן לוי 18:4106.06.19

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה במחוז חיפה אישרה השבוע (ב') שתי תכניות להקמת שתי שכונות מגורים חדשות באור עקיבא: 'נחל עדה' ו'נווה אילן', כך נודע ל"כלכליסט".

 

השכונות החדשות מתוכננות לקום בחלקה הצפון מזרחי של העיר, וימשיכו את הרצף הבנוי של העיר עד לכביש מספר 4 אשר התוחם אותה מכיוון מזרח. בגבול עם כביש 4 השכונה תתפרש מהאזור הסמוך לקניון של הישוב מדרום, ועד לתחנת הדלק פז בצומת בנימינה מצפון, ובמערב היא תתחבר אל הרצף הבנוי של אור עקיבא שמסמן היום את הגבול המזרחי של הישוב.

 

הדמיית השכונות החדשות באור עקיבא הדמיית השכונות החדשות באור עקיבא קרדיט: __שורץ בסנוסוף אדריכלים ובוני ערים ויצחק פרוינד - ייעוץ, תכנון וקידום פרויקטים.

 

התכניות כוללות יחד 3,000 יחידות דיור שיוקמו במבני מגורים בני 6 עד 21 קומות. כמו כן, תכלול התוכנית כ-85 דונם שיוקצו עבור מבני ציבור, כ-21 דונם שיוקצו עבור שטחי תעסוקה ומסחר וכן פארק על שטח של כ-110 דונם שיוקם לאורך נחל עדה וישולב במרכז המתחם. מדובר בתוכניות התואמות את תוכנית המתאר המחוזית ותוכנית המתאר הכוללנית לישוב שאושרה ב-2017.

 

מיקום השכונות המתוכננות בחלק זה של העיר מאפשר נגישות תחבורתית למערכת הכבישים הארציים - כביש מס' 4 וכביש ומס' 2, וכן לתחנות הרכבת בבנימינה ובפרדס חנה-כרכור. בחלק מהתכנון שולב תכנון התחבורתי בתוך השכונות עם מערכת תחבורה ציבורית יעילה ומתווה רשת רציפה של שבילי אופניים וצירי הליכה, אשר תתחבר לצירים הקיימים באור עקיבא.

 

התוכנית לשכונת המגורים 'נחל עדה' מקודמת על ידי משרד הבינוי והשיכון וחלה על קרקעות שהן בעיקרן קרקעות בבעלות מדינה. התוכנית לשכונת מגורים 'נווה אילן' המצויה ממזרח לה ולאורך כביש מס' 4, חלה ברובה על קרקעות שנמצאות בעיקרן בבעלות פרטית. התוכנית נערכה על ידי שורץ בסנוסוף אדריכלים ובוני ערים ויצחק פרוינד - ייעוץ, תכנון וקידום פרויקטים.

 

אור עקיבא מונה כיום כ-20 אלף תושבים, ולפי תוכנית המתאר ניתן להוסיף לישוב כ-14.6 אלף יח"ד. בין המתחמים הבולטים בתוכנית שמוסיפים לה יח"ד נכללת שכונת אור-ים, אשר נמצאת בימים אלה בשלב פיתוח התשתיות וצפויה להוסיף כ-3,500 יח"ד, וכן תוכנית למתחמי התחדשות עירונית אשר במסגרתה יתווספו כ-4,900 יח"ד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x