שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

קרית אונו אישרה תוכנית להכפלת כמות התושבים תוך 20 שנה

מועצת קריית אונו אישרה את תוכנית המתאר החדשה של העיר. התוכנית מניחה תשתית להוספת 14-12 אלף משקי בית לעיר, המשקפות תוכניות בינוי מאושרות. כמחצית מהדירות ייבנו בשטח מחנה תל השומר

אמיתי גזית 17:0807.02.18
מועצת קריית אונו אישרה אתמול (ג') את תוכנית המתאר החדשה של העיר, שיוצרת מסגרת תכנונית שתכפיל את כמות התושבים מ-40 אלף ל-80 אלף, תוך 20 שנה. אישור המועצה הוא צעד ראשון בדרך למתן תוקף סופי לתוכנית. בחודשים הקרובים יופקדו לעיון הציבור ולהתנגדויות מסמכי התוכנית בוועדה המחוזית לתכנון ובנייה תל אביב. לאחר דיון בהתנגדויות, התוכנית תאושר ותקבל תוקף. לאחר שהתוכנית תהפוך לתקפה, הוועדה המקומית של קריית אונו תוכל לאשר באופן עצמאי כל תוכנית בנייה אחרת התואמת את המדיניות שנקבעה בתוכנית המתאר.

התוכנית מניחה תשתית להוספת 14-12 אלף משקי בית לעיר, כשליש מהם (3600 דירות) בפרויקטים של פינוי בינוי ותמ"א 38 בעיר הוותיקה, במיוחד לאורך הרחוב המרכזי לוי אשכול. המרקם הכפרי באזור אונו הוותיקה יישמר, ולא תתאפשר בו בנייה לגובה.

 

קריית אונו קריית אונו צילום: כרמית פלר

 

שאר יחידות הדיור יתווספו לעיר בשכונות שכבר מאושרות מחוץ לשטח הבנוי היום. החלק הארי, כ-5,600 יחידות דיור בשתי תוכניות ענק מאושרות בשטח מחנה תל השומר שעתיד להתפנות עוד כשנתיים. שכונה נוספת שבה פוטנציאל לבניית 1,600 דירות כבר מצויה בשלבי פיתוח ראשוניים היא נאות אריאל שרון, בצפון העיר סמוך לצומת בר אילן.

 

אזור בקעת אונו סובל כבר היום מפקקים. בעירייה סבורים כי הפתרון הוא רק באמצעות תחבורה ציבורית. הקו הסגול של הרכבת הקלה יושלם ב-2024, אך להערכת העירייה ייתן פתרון חלקי בלבד ולכן פועלים לקידום תכנון מה שמכונה "הקו התכלת", רכבת קלה שתנוע מאזור נס ציונה, דרך רחוב לוי אשכול בעיר ועד פתח תקווה.

 

תוכנית המתאר תאפשר לבנות בעיר עוד כ-800 אלף מ"ר של שטחי מסחר ותעסוקה, בעוד שכיום יש בה רק 107 אלף מ"ר. איכלוס השטחים בחנויות ומשרדים נחוץ לעיר לצורך שמירה על איזון כלכלי, וזאת משום שההכנסות מארנונה שמשלמים עסקים גבוהות מאשר הארנונה שמשלמים תושבים.

 

אזור התעסוקה הגדול בעיר בשנים הקרובות יהיה בצומת סביון, מתחם בו יש תוכנית לבניית 350 אלף מ"ר של משרדים. בנאות אריאל שרון שי פוטנציאל לבניית כ-100 מ"ר ובתל השומר עוד כ-150 מ"ר.

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x