$
אינטרנט

נוסטלגיה-בוק: פייסבוק תראה לכם מה עשיתם בקיץ האחרון

הרשת החברתית תשיק בימים הקרובים כלי חדש שמאפשר לכם לראות מה קרה בפיד שלכם בשנה שעברה ובשנים שלפניה בכל יום. כדי למנוע הצפת זכרונות רעים, הוא יסנן החוצה אירועים שזוהו כשליליים או שקשורים לבני זוג לשעבר

הראל עילם 14:4425.03.15

פייסבוק מלווה את חיינו במשך יותר מעשור ומהווה מחסן מקוון של רבים מהזכרונות הכי חשובים שלנו. עתה השיקה הרשת החברתית שירות בשם On This Day שהוא כלי חביב לחובבי הנוסטלגיה, שמציג את הפוסטים הבולטים שלכם מכל יום בעבר.

הרעיון דומה לשל אפליקציית Timehop: בכל יום יוצג לכם מה שקרה באותו יום בפיד שלכם שנה לפני כן ולפניה (25 במרץ 2014, 2013 וכן הלאה). הכלי נבחן מזה שנתיים וכבר הושק בצורה מצומצמת בתצורת פיילוט, אך בימים הקרובים יהיה זמין לכל המשתמשים בעולם.  

 

כלי הנוסטלגיה של פייסבוק כלי הנוסטלגיה של פייסבוק

 

כאשר תתחברו לפייסבוק לאחר הפעלת OTD, תקבלו אפשרות להירשם לתוכנית התראות שתזכיר לכם לבדוק את הפיד הנוסטלגי הזה מדי יום. OTD ישולב בצורה עמוקה גם באפליקציות הסלולר ובפיד המרכזי והעדכונים שיבחרו באותו יום גם יהיו זמינים דרך מנוע החיפוש סושיאל גראף של החברה.

 

בנוסף, משתמשים יוכלו לבחור לשתף את הפיד העדכונים ההיסטוריים, או פוסטים ספציפיים וישנים מתוך הפיד, עם חבריהם - אבל אפשרות זאת תהיה מבוטלת כבחירת מחדל, שינוי מרענן בנהלי האבטחה של פייסבוק.

 

ומה עם חוויות רעות?

 

כאשר פייסבוק השיקה את הכלי הנוסטלגי הקודם שלה, Year in Review שסיכם את השנה האזרחית, היא ספגה לא מעט ביקורת בכך שהיא גם הציגה מחדש זכרונות שליליים וכואבים - תמונות עם בני זוג שכבר הפכו לאקסים, או עם חברים ובני משפחה שהלכו לעולמם. החברה אפילו התנצלה בפני הורים שכולים על שהציגה להם תמונות של ילדיהם שנפטרו.

 

החברה הבטיחה כי הכלי החדש ידע לסנן החוצה את הזכרונות הרעים. היא לא תציג תמונות ועדכונים שבהם מופיעים אנשים שנפטרו, במידה והם מחזיקים בפרופיל ברשת החברתית שסומן כמייצג אדם שמת בעזרת כלי המצבה הדיגיטלית החדש של החברה. בנוסף, היא גם לא תציג עדכונים מבני זוג לשעבר.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x