$
בורסת ת"א

אסי טוכמאייר: "אנחנו בודקים אפשרות לרכישת חברה גדולה"

בעל השליטה בפאנגאיה בונה על פירות המיזוג שלאחריו תהיה החברה עם הון עצמי של 200 מיליון שקל ותחזיק בנכסים בגרמניה, ברוסיה ובישראל

גולן חזני 09:1515.06.10

אחרי ש־97% מבעלי המניות של פאנגאיה ישראלנענו להצעת הרכש שהוגשה והמירו כל מניה שברשותם ל־6.5 מניות של פאנגאיה נדל"ן, מניית פאנגאיה ישראל תימחק מהבורסה בת"א ותמוזג לתוך חברת פאנגאיה נדל"ן כחברה־בת.

 

המיזוג מדלל את בעלי השליטה בפאנגאיה נדל"ן, ברק רוזן, אסי טוכמאייר ומשה פטרבורג ל־66% ממניות פאנגאיה נדל"ן. כלל בעלי המניות של פאנגאיה ישראל, ובתוכם גם בעלי השליטה, יקבלו 37% ממניות פאנגאיה נדל"ן.

 

מה דעתך על מניית ישראל קנדה:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

פאנגאיה נדל"ן נוסדה כחברה ציבורית ב־2006 עת רכשו השלושה את השלד פאן טכנולוגיות ויצקו לתוכו את פעילות הנדל"ן שלהם בחו"ל. השלושה מחזיקים גם בחברה הפרטית קנדה־ישראל. מאוחר יותר רכשו שלד נוסף שירכז את הפעילות בישראל, וקראו לו פאנגאיה ישראל.

 

בפועל התברר כי המהלך היה מוטעה, והמיזוג בין שתי החברות מוכיח זאת. החברה הממוזגת תהיה בעלת הון עצמי של כ־200 מיליון שקל ותחזיק בנכסים בגרמניה, ברוסיה ובישראל.

 

טוכמאייר אמר אתמול ל"כלכליסט": "משמעות מיזוג פאנגאיה נדל"ן ופאנגאיה ישראל מבחינתנו היא יצירת חברה אחת גדולה וחזקה והגדלת ההון העצמי. פעילות באמצעות חברה אחת תביא לחיסכון בהוצאות השוטפות. בנוסף יקל עלינו המיזוג בגיוסי הון, ויביא לסחירות גדולה יותר במניה".

 

במהלך השנתיים האחרונות, תקופת המשבר, ביצעה פאנגאיה נדל"ן רכישת אג"ח של עצמה בהיקף של כ־100 מיליון שקל, וכיום החוב הנותר עומד על כ־60 מיליון שקל. "עד כה פרעה החברה את כל התשלומים למחזיקי האג"ח, והיא תמשיך כך גם בעתיד. לפאנגאיה ישראל אין חוב", אמר טוכמאייר.

 

 צילום: דרור כץ

 

לפאנגאיה יש כמה פרויקטים בהקמה הכוללים דירות יוקרה באזורי הביקוש בתל אביב. עם הפרויקטים נמנים מגדל הגימנסיה - מגדל מגורים הכולל 108 יחידות דיור במתחם הרחובות רמז ובן שפרוט בצפון הוותיק של תל אביב, פרויקט W Boutique הכולל 123 יחידות דיור במגדל בן 30 קומות בשכונת פארק צמרת, ופרויקט רוטשילד 17 הכולל כ־100 דירות במגדל בן 18 קומות, המשלב מבנים לשימור.

 

בנוסף, פאנגאיה מקימה את פרויקט Sea View, מתחם תעסוקה ומסחר באזור התעשייה של הרצליה, וממשיכה לקדם את תכנון מתחם קדימה־צורן בשרון, המהווה חטיבת קרקע בהיקף של כ־960 דונם ונחשב לאחת מעתודות הקרקע הגדולות בישראל. החברה פועלת להפשרת הקרקע למגורים, למסחר ולמתחם גולף.

 

עם זאת, חלקת הקרקע הענקית שרכשה פאנגאיה עם אלקטרה בנייה בסנט פטרסבורג ברוסיה תמורת כ־100 מיליון דולר מוקפאת, ועדיין לא ברור אם ומתי יהיה אפשר לחשוב על תחילת בניה בפרויקט שאמור לכלול יותר מ־5,000 יחידות דיור.

 

"נמשיך לפעול בשוק הנדל"ן הישראלי, תוך שאיפה מתמדת להגדלת בסיס הנכסים ובדיקת האפשרות לרכישת חברת נדל"ן גדולה", אמר טוכמאייר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x