סגור
שורת הרווח דף כתבה חדש

מתי נתעורר מחלום הדירה ונחפש אלטרנטיבות להשקעה?

לאור המצב הכלכלי, השקעה בדירה יכולה להיחשב היום כהחלטה כלכלית לא נבונה, בעיקר כשמדובר בזוגות צעירים. אך האם קיימות אלטרנטיבות ראויות להשקעה? אלון מורן, בעלים ומנכ״ל איתנים 148 מקבוצת פרסונל טוען שכן ומציע מספר אפשרויות.

אלון מורן, בעלים ומנכ״ל איתנים 148 מקבוצת פרסונל

חלום רכישת הדירה הולך ומתרחק עבור הישראלי הממוצע. על אף זאת, רבים מתקשים ללכת נגד הזרם, מבחינה תרבותית ופסיכולוגית. הם מתעקשים לרכוש דירה, וכשמדובר בזוגות צעירים שבדרך כלל אין להם הון עצמי גבוה, להיכנס להתחייבות כבדה וארוכת טווח כמו משכנתה עלולה להיחשב כטעות כלכלית.
אלון מורן, בעלים ומנכ״ל איתנים 148 מקבוצת פרסונל, מסביר שזו טעות לרוץ ולקחת משכנתה בלי לבדוק קודם כל את האלטרנטיבות. היום קיימים אפיקי השקעה אלטרנטיביים בתחומים מגוונים. אם זה בנדל"ן, תשתיות, אנרגיה, אשראי, השקעות בארץ ובחו"ל.
בהשקעות אלטרנטיביות אפשר להתאים את רמת הסיכון לצרכים האישיים, ולהשקיע באפיקים סולידיים שלא חשופים לתנודות השוק. לדוגמה זוג שמגיע עם הון בסך 300 אלף שקלים עדיף היום שישכרו דירה, ישקיעו באפיק אלטרנטיבי ותוך עשר שנים אפילו יכפילו את הסכום. את התשואה יוכלו להשקיע בעתיד ברכישת דירה באזור מגורים שמתאים להם מבחינת גודל ומיקום גאוגרפי.
מורן מדגיש שהמחסום הפסיכולוגי שמרתיע אנשים מהשקעות אלטרנטיביות סופו שייפרץ, כשיותר אנשים ילמדו ויעמיקו את הבנתם בעולם ההשקעות ויבינו את הפוטנציאל הגלום בו, ותמיד כדאי להיעזר באנשי מקצוע שמגיעים מהעולמות הפיננסיים.
סקרנים לגלות עוד על השקעות אלטרנטיביות שמהוות תחליף לרכישת דירה? צפו בכתבה המלאה.