סגור
שורת הרווח דף כתבה חדש

העיר שהכי כדאי לעשות בה עסקים - כנס עסקים וחדשנות 2022 חגג את ההצלחה של פתח תקווה

פתח תקווה, העיר הנמצאת במקום הראשון במדד עשיית עסקים בישראל, אירחה לראשונה כנס עסקים וחדשנות בשיתוף קבוצת מגדלי ישראל. בכנס, שנערך בהשתתפות גורמים בכירים מהעירייה, הממשלה, התעשייה והמשק, הוצגו נתוני הצמיחה העסקית של העיר וההצלחה של החברות הפועלות בתחומה. מהם המהלכים המבוצעים בעיר לשיפור הסביבה העסקית? ומהי התחזית של העיר לשנים הבאות?

השבוע נערך בפעם הראשונה כנס ייחודי העוסק בחדשנות ופיתוח עסקי של העיר פתח תקווה בפרויקט GLOBAL TOWERS
בכנס השתתפו ראש עיריית פתח תקווה - מר רמי גרינברג, שרת החדשנות המדע והטכנולוגיה אורית פרקש הכהן, מנכ"ל נת"ע - חיים גליק, שהציג את מבנה הרכבת הקלה שעתידה לפעול השנה, נשיא התאחדות התעשיינים - ד"ר רון תומר, בעלי שיווק השקמה - רמי לוי, גב' שבי שמר, סמנכ"לית ומנהלת החטיבה הקמעונאית בבנק מזרחי, ומשתתפים נוספים.
3 צפייה בגלריה
כנס עסקים וחדשנות - פתח תקווה 2022
כנס עסקים וחדשנות - פתח תקווה 2022
כנס עסקים וחדשנות - פתח תקווה 2022
(FALCON שיווק ופרסום)
בכנס נכחו אנשי עסקים, יזמים ומנהלי חברות הייטק מובילות, אשר מבינים את פוטנציאל ההשקעה במיזמים המתפתחים בעיר.
העיר הכי נוחה לעסקים בישראל - אלו הצעדים שנעשו לטובת הצמיחה העסקית של פ"ת
פתח תקווה נמצאת במקום הראשון במדד עשיית עסקים בישראל, ומובילה ברמת השירותים לעסקים בעיר.
בכנס הוצגו נתוני הצמיחה העסקית של העיר, גידול של כ-200 עסקים בשנה, נתוני העסקה של עובדי ההייטק, ש-25% מכלל עובדי המחקר והפיתוח מועסקים בעיר, ואקזיטים בגובה של 35 מיליארד שקלים שנעשו ע"י חברות שממוקמות בפתח תקווה.

3 צפייה בגלריה
רמי גרינברג ראש העיר פתח תקווה
רמי גרינברג ראש העיר פתח תקווה
רמי גרינברג ראש העיר פתח תקווה
( FALCON שיווק ופרסום )
ראש העיר רמי גרינברג "כבר היום אזורי העסקים וההייטק בעיר מהווים מוקד משיכה לחברות טכנולוגיה מובילות אשר מבינות כי בשנים הקרובות, עם מימוש המהפכה התחבורתית שבדרך, העיר תהיה נגישה מאוד לעובדים שגרים בתוכה ולאלו שבאים מבחוץ. בפ"ת פועלות למעלה מ-8,000 חברות המספקות תעסוקה ליותר מ-200,000 עובדים, מה שמאפשר לנו לשמור על אחוז אבטלה נמוך מאוד באופן יחסי. בנוסף, אנחנו מבינים כי הגדלת המשאבים לטובת המשך פיתוח העיר תתאפשר, בין היתר, גם בזכות ההכנסות מהתחום העסקי. על כן, בעזרת מינהלת העסקים העירונית וכלל השותפים במשרד התחבורה ובחברות הביצוע, אנחנו פועלים להנגיש את העיר עם תחבורת המונים מתקדמת, לרבות הרכבת הקלה שתחל לפעול בקרוב וכן משדרגים את התשתיות והנראות בכלל אזורי העסקים ופועלים לצמצום התעשייה הישנה. לצד זאת, הוצאנו לפועל את 'המסלול הירוק', שבמסגרתו ניתן סיוע מקיף לבעלי העסקים תוך קיצור הליכים בירוקרטיים. שגשוגה של פ"ת תלוי הרבה מאוד בפיתוח אזורי העסקים ואנחנו פועלים בכל מישור אפשרי הן מול החברות והן ברמה התכנונית כדי לפתח את אזורים אלו באופן המיטבי והראוי לעיר המתפתחת."
3 צפייה בגלריה
חדשנות ופיתוח עסקי של העיר פתח תקווה
חדשנות ופיתוח עסקי של העיר פתח תקווה
חדשנות ופיתוח עסקי של העיר פתח תקווה
(FALCON שיווק ופרסום)
לוקחים את העסקים בפתח תקווה קדימה, בשיתוף קבוצת מגדלי ישראל
הכנס היה בשיתוף קבוצת מגדלי ישראל הפועלת ביזום, תכנון ובניה של פרויקטים בתחום הנדל"ן המניב ומגורים.
הקבוצה מחזיקה ומנהלת מאות אלפי מ"ר של נדל"ן מניב; בנייני משרדים, מרכזי קניות ולוגיסטיקה בפריסה ארצית המאוכלסים על ידי חברות מובילות במשק; בנקים, רשתות מותגים, חברות הייטק ועוד.
פרויקט הדגל בתחום הנדל"ן המניב הוא פרויקט GLOBAL TOWERS המתאפיין בתכנון קפדני ובביצוע מדוקדק ששינה את קו הרקיע בעיר פתח תקווה, שמאוכלס ע"י חברות מובילות; Align Technology Tata, ,Migvan ,Fitness 22 פוקס, איקאה ועוד. בקצהו הדרומי של הפרויקט נפתח המרכז הרפואי החדש - מכבי גלובל.
בימים אלו החלה בנייה של 2 מגדלים נוספים בפרויקט GLOBAL TOWERS.