סגור

ההרשמה נפתחת: טיסה לחלל עם וירג'ין גלקטיק תמורת 450 אלף דולר

אחרי שמייסד החברה ריצ'רד ברנסון עשה היסטוריה כשטס בחודש שעבר לחלל, החברה מסרה שתהיה מוכנה לפעילות מסחרית בשנה הבאה. 600 אנשים נמצאים ברשימת ההמתנה לטיסה של שעה

חברת תיירות החלל וירג'ין גלקטיק פותחת מחדש את מכירת הכרטיסים לראשונה זה שנים, כך שכל מי שיכול להרשות זאת לעצמו יכול לקבל את ההזדמנות לשמור מושב בחללית של החברה. מחיר הכרטיסים עומד על 450 אלף דולר – העלאה משמעותית לעומת המחירים הקודמים, כך לפי דיווח באתר CNN.


החדשות מגיעות לאחר שבחודש שעבר הצטרף המייסד, המיליארדר הבריטי סר ריצ'רד ברנסון, לשיגור מאויש שערכה החברה. לפי החברה, הם מוכנים להתחיל בפעילות מסחרית כבר ב-2022. מנכ"ל החברה מייקל קולזייר מסר בשיחה עם משקיעים כי יציעו שלוש אפשרויות: הזמנת מושב אחד (מחיר התחלתי: 450 אלף דולר); הזמנת מספר מושבים למשפחה וחברים; ואפשרות לקנות את כל ששת המושבים בטיסה אחת עבור "פרימיום צנוע". בנוסף לכך מושבים ל"חקר בחוסר משקל אימונים מקצועיים לאסטרונאוטים" יעלו 600 אלף דולר.

1 צפייה בגלריה
טיסה ראשונה חלל וירג'ין גלקטיק ריצ'רד ברנסון 11.7.21
טיסה ראשונה חלל וירג'ין גלקטיק ריצ'רד ברנסון 11.7.21
הטיסה של וירג'ין גלקטיק שנערכה ב-11 ביולי
(צילום: Reuters/ Virgin Galactic)

הכרטיסים יוצעו בתחילה לרשימה של אנשים שכבר הביעו עניין ולאנשים שהצטרפו ל"קהילת תיירי החלל", שהקימה החברה, ושילמו בחודשים האחרונים מקדמה של אלף דולר. אלנה קריין, סגנית נשיא בווירג'ין גלקטיק לענייני תקשורת, מסרה כי כאלף אנשים שילמו כבר את המקדמה.
החברה הודיעה בעבר כי תערוך הגרלה לשני מושבים בחללית בקרב אנשים שתרמו למלכ"ר Space For Humanity, שמטרתו המוצהרת היא לעזור "להפוך את החלל לדמוקרטי יותר". לפי החברה, יותר מ-125 אלף אנשים מ-190 מדינות תרמו לארגון.
עם זאת, גם מי שיסכים לשלם 450 אלף דולר למושב ייאלץ להמתין זמן מה לפני שיגיע תורו, שכן יותר מ-600 אנשים שרכשו כרטיסים בסבב הראשון שהציעה החברה, לפני כמעט עשור במחירים של 250-200 אלף דולר, כבר נמצאים ברשימת ההמתנה להזדמנות שלהם לטוס לחלל.
במקביל פרסמה החברה את התוצאות הרבעוניות שלה, שחשפו הפסד של כ-94 מיליון דולר. החברה דיווחה על הפסדים עבור כל רבעון מאז הונפקה ב-2019, אך הבכירים מקווים לעבור לרווחיות לאחר שיחלו בטיסות מסחריות בשנה הבאה.
המחיר הגבוה לכרטיס הוא לטיסה של שעה, כולל כמה דקות מעל מה שמוגדר כקצה החלל.