סגור
מטה עליבאבא בייג'ינג
מטה עליבאבא (רויטרס)

עליבאבא: מגבלות הקורונה בסין שיבשו את חגיגת המבצעים ויום הרווקים

מנכ"ל חברת הסחר המקוון אמר כי המגבלות בסין הביאו לירידה במכירות ופגעו במסירת חבילות ב-15% מהאזורים במדינה בתקופת המבצעים שהסתיימה ב-11 בנובמבר; בשבוע שעבר הקלה בייג'ינג את המגבלות

מגבלות הקורונה בסין פגעו ביכולתה של עליבאבא למסור חבילות, מה שגרם לירידה במכירותיה, כך הודיעה החברה.
"ההתפרצות המחודשת של הקורונה השפיעה על כל התחומים, ופגעה בשירותים הלוגיסטיים באזורים שונים", אמר מנכ"ל עליבאבא, דניאל זאנג, עם פרסום הדו"ח הרבעוני של החברה אמש. "זה פוגע בפעילות הסוחרים ובחוויה של הלקוחות".
לדבריו, ההפרעות השפיעו על כ-15% מאזורי השילוח בסין החל מאוקטובר ועד סיום תקופת המבצעים ב-11 בנובמבר, שהוא "יום הרווקים".
השנה סירבה עליבאבא לראשונה לפרסם את ערך הברוטו של הסחורה – מדד של התעשייה שאומד מכירות לאורך זמן – שמכרה ב"יום הרווקים". החברה מסרה שהמכירות "דומות" לאלה של 2021, אז הן עמדו על 84.54 מיליארד דולר.
יריבתה של עליבאבא, JD.com, לא חשפה את נתוניה לתקופת המבצעים שהתחילה באוקטובר 31 והסתיימה ב-11 בנובמבר השנה, והיא אמורה לפרסם את רווחיה במשך היום.
במקביל דואין, הגרסה הסינית של טיקטוק, הפכה לפלטפורמת ענק לקניות מקוונות. אפליקציית הווידאו הודיעה כי בין 31 באוקטובר ל-11 בנובמבר היא רשמה עלייה יומית של 156% במכירות לעומת 2021.
מגבלות הקוביד בסין ממשיכות לפגוע בכלכלתה: המכירות הקמעונאיות במדינה נפלו באוקטובר בפעם הראשונה מאז מאי. אולם חלקן היחסי של הסחורות הפיזיות שנמכרו באופן מקוון עלה ליותר מרבע.
ברבעון שהסתיים ב-30 בספטמבר פלטפורמות המכירה המקוונות טאובאו וטימול של עליבאבא רשמו ירידה בהכנסות ברוטו שלהן לעומת 2021, לדברי זאנג.
בשבוע שעבר הקלה סין חלק ממגבלות הקוביד הנוקשות שלה, ובין השאר חתכה את תקופות הבידוד - למרות עלייה במספר הנדבקים במדינה. נכון ליום שני, 15.6% מהתמ"ג של המדינה הושפעו לרעה ממגבלות הקוביד, עלייה לעומת 12.2% שבוע קודם לכן.