סגור

ביל קלינטון: "פוטין רוצה שליטה עולמית בסגנון המאה ה-19"

את הדברים אמר נשיא ארצות הברית לשעבר במסגרת גמר תחרות Aviram Awards - Tech for Humanity, המתקיימת בדובאי לאיתור מיזמים משני מציאות במזרח התיכון. "הסכמי אברהם יוצרים מקום לא רק לממשלות לשתף פעולה", אמר קלינטון. "יש לנו כעת יותר מכנים משותפים בזכות שיתוף פעולה כלכלי"

נשיא ארצות הברית לשעבר ביל קלינטון התייחס היום (ג') למלחמה באוקראינה ואמר: "עשינו התקדמות גדולה עם אוקראינה, אבל פוטין רוצה שליטה עולמית בסגנון המאה ה-19".


"עסקתי רבות ביחסים עם רוסיה, עם ילצין", הוסיף קלינטון. "הוא רצה להחזיר חיילים רוסים הביתה, היה חשוב לו לשמור על הכבוד של המדינות לשעבר בברית המועצות". עוד אמר קלינטון כי אוקראינה ויתרה על הגרעין שלה כדי לשמור על שלמות טריטוריאלית והוסיף: "העולם מסוכן יותר ככל שיש יותר מדינות גרעיניות".
1 צפייה בגלריה
נשיא ארה"ב לשעבר ביל קלינטון ב גמר תחרות Aviram Awards - Tech for Humanity 22.3.22
נשיא ארה"ב לשעבר ביל קלינטון ב גמר תחרות Aviram Awards - Tech for Humanity 22.3.22
נשיא ארה"ב לשעבר ביל קלינטון בגמר תחרות "Aviram Awards - Tech for Humanity"
(צילום: פורבס)
קלינטון אמר את הדברים במסגרת אירוע הגמר של תחרות Aviram Awards - Tech for Humanity, המתקיים היום בדובאי לאיתור מיזמים משני מציאות במזרח התיכון, בו השתתף דרך הזום. קלינטון התייחס לשיתוף הפעולה הכלכלי בין ישראל לשכנותיה ואמר כי "המיזמים מקדמים את השלום. הסכמי אברהם יוצרים מקום לא רק לממשלות לשתף פעולה".
"כל כך הרבה שנים פוליטיקה וכלכלה במזרח התיכון היו נפרדות", אמר קלינטון, "ועכשיו אנחנו רואים את המיזמים כפלטפורמה לקידום השלום. למרות חילוקי הדעות בין מדינות, יש לנו כעת יותר מכנים משותפים בזכות שיתוף פעולה כלכלי".