סגור

הצרות באוורגרנד: שישה בכירים מימשו ני"ע שלה מוקדם מהמתוכנן

ענקית הנדל"ן הסינית נמצאת בסכנת חדלות פירעון בשל חובות בסך 300 מיליארד דולר, ועתה היא מפרסמת הודעה הנוגעת להתנהלות בכיריה; לדבריה, תדרוש את השבת הכספים שנפדו ותטיל עליהם עונשים

הצרות בענקית הנדל"ן הסינית אוורגרנד, שנמצאת בסכנת חדלות פירעון, רק ממשיכות: לפי הודעת החברה, שישה בכירים בה מימשו השנה חלק ממוצרי ההשקעה שלה מוקדם מהמתוכנן.


בסוכנות הידיעות רויטרס מציינים כי בין התאריכים ה-1 במאי ו-7 בספטמבר, ששת הבכירים מימשו מוקדם מהמתוכנן 12 מוצרי השקעה. החברה לא חשפה את שמות הבכירים או סיפקה פרטים על אופי המוצרים המדוברים, אך מסרה כי היא "מתייחסת לעניין בחומרה".

1 צפייה בגלריה
פרויקט של חברת הנדל"ן הסינית אוורגרנד בהונג קונג
פרויקט של חברת הנדל"ן הסינית אוורגרנד בהונג קונג
פרויקט של חברת הנדל"ן הסינית אוורגרנד בהונג קונג
(גטי אימג'ס)

באוורגרנד מסרו כי דרשו מששת המנהלים להשיב את הכספים שנפדו על ידם בתוך מסגרת זמן שנקבעה. כמו כן בכוונתם להטיל עונשים חמורים.
החובות של אוורגרנד עומדים על מעל 300 מיליארד דולר והיא נמצאת בעיצומו של משבר נזילות שהותיר אותי במירוץ לגיוס הון כדי לשלם למלווים ולספקים הרבים שלה.
החברה נחשבת כמייצגת של עידן ההלוואות החופשיות וההתרחבות בכלכלה השנייה בגודלה בעולם, אולם חוסר הוודאות סביב היכולת שלה לשלם את החובות, המקבילים ל-2% מהתמ"ג הסיני, טלטל את השווקים ומנייתה אף צנחה אמש בהונג קונג ב-12%. במקביל, החברה ספגה לאחרונה הורדות דירוג, כשסוכנויות הדירוג S&P ופיץ' הזהירו אף מהסיכון הגבוה לחדלות פירעון.
אוורגרנד נחשבת לחברת הנדל"ן עם נטל החוב הכבד בעולם, ולקריסה אפשרית שלה צפויות השלכות מרחיקות לכת על כלכלת סין. עם זאת, כלכלנים סבורים כי מאחר שמדובר בחברת ענק - הממשלה הסינית, או אפילו הבנק המרכזי, עשויים לסייע לה כדי למנוע את קריסתה.