סגור

בגלל הקורונה, ברק אובמה נאלץ לצמצם את חגיגות ה-60 שלו

התוכנית המקורית היתה לארח 700 איש באחוזה של בני הזוג באי מרתה'ס ויניארד, אבל בשל התפשטות זן הדלתא נשמעה ביקורת ציבורית והם החליטו לצמצם משמעותית את האירוע כך שיכלול רק משפחה וחברים קרובים, ביניהם הזמר ברוס ספרינגסטין

נשיא ארה"ב לשעבר ברק אובמה מצמצם את חגיגות יום ההולדת ה-60 שלו, על רקע התפשטות זן הדלתא ברחבי ארה"ב, כך מדווח מגזין פיפל.
במקור תכננו אובמה ואשתו מישל לחגוג את יום ההולדת העגול שחל היום (ד') בסוף השבוע הבא עם משפחה וחברים מרובים באחוזה שלהם באי מרתה'ס ויניארד, מדרום לחצי האי קייפ קוד במדינת מסצ'וסטס, אולם פרסום התוכניות גרר ביקורת ציבורית לאור מצב הקורונה.
"האירוע הזה שיתקיים בחוץ תוכנן כבר לפני מספר חודשים ובהתאם להנחיות הקורונה", מסרה האנה הנקינס, דוברת של בני הזוג. "אך בשל ההתפשטות של זן הדלתא בשבוע האחרון, הנשיא וגברת אובמה החליטו לצמצם משמעותית את האירוע כך שיכלול רק משפחה וחברים קרובים". עוד הוסיפה כי אובמה מעריך את כל הברכות שנשלחות אליו "ומקווה לפגוש אנשים בקרוב".
2 צפייה בגלריה
ברק אובמה אחוזה
ברק אובמה אחוזה
ברק ומישל אובמה באחוזה
(צילום: גטי אימג'ס)
בתוכנית המקורית האורחים היו אמורים להציג בדיקת קורונה שלילית ורופא היה אמור לפקח על המאורע כדי לוודא ששומרים על הגבלות הקורונה של המרכז לפיקוח על מחלות ומניעתן (CDC). עם זאת, באירוע לחגיגות יום העצמאות האמריקאי בחודש שעבר במסצ'וסטס נדבקו 900 אנשים בקורונה.
2 צפייה בגלריה
ברק אובמה אחוזה 2
ברק אובמה אחוזה 2
האחוזה של משפחת אובמה באי מרתה'ס ויניארד
(צילום: Landvest)
לפי הדיווחים, במסיבה המקורית היו אמורים להשתתף כ-700 אורחים, ביניהם אופרה וינפרי, ג'ורג' קלוני וסטיבן שפילברג. בשלב זה לא ברור כמה אורחים יגיעו למסיבה המצומצמת, אך לפי הדיווחים ברוס ספרינגסטין עדיין ברשימת המוזמנים. הזמר עובד ביחד עם אובמה על ספר לאחר שהגישו יחדיו פודקאסט.
אובמה יכול להתנחם בחגיגות מפוארות קודמות שערך ליום הולדתו. כך למשל, ב-2016 לציון גיל 55 אירח בבית הלבן מפורסמים כמו ביונסה, ג'יי.זי, אלן דג'נרס ושרה ג'סיקה פרקר, ושנתיים קודם לכן השתתפו הילארי קלינטון, מייקל ג'ורדן ופול מקרטני בחגיגות יום ההולדת ה-50 של מישל אובמה.