סגור

מנכ"ל אובר עבד כשליח במשך 3.5 שעות - כמה הוא הרוויח?

דארה קוסרשאהי צייץ כי ביצע 10 שליחויות בסן פרנסיסקו וכי "היה עמוס!". למחרת ביצע 6 שליחויות במשך שעתיים, ואולם, לדבריו, היום השני "היה פחות מוצלח"

מנכ"ל אובר, דארה קוסרשאהי, בילה את סוף השבוע האחרון כנהג באובר איטס, זרוע משלוחי המזון של החברה. "ביליתי כמה שעות במשלוחים", צייץ בטוויטר לצד סלפי שלו על האופניים מצויד בקסדה ותיק גב גדול לאחסון האוכל. "1. סן פרנסיסקו היא עיר יפיפיה. 2. עובדי המסעדות היו נחמדים ביותר, בכל פעם. 3. היה עמוס!!" הוסיף.
בציוצים שפרסם סיפר כי ביצע 10 שליחויות במהלך שלוש וחצי שעות, כך שהרוויח 106.71 דולר בטיפים שהעלו את השכר השעתי שלו לסביבות 30 דולר. עובדי אובר איטס מרוויחים לפי משלוח וכן לכל מייל (Mile) שהם נוסעים.
בכל מקרה נראה שעדיף לו לשמור על העבודה הקבועה שלו. ב-2020 עמדה חבילת התגמולים של קוסרשאהי באובר על כ-12 מיליון דולר, וכללה אופציות (33,333 דולר ליום). כלומר הרוויח פי 340 יותר מכפי שהרוויח כשליח, או 0.3% משכרו היומי. עם זאת, קוסרשאהי ויתר בשנה שעברה על מיליון דולר משכר הבסיס שלו על רקע הפיטורים בחברה בעקבות הקורונה.
1 צפייה בגלריה
דארה קוסרשאהי מנכ"ל אובר Dara Khosrowshahi
דארה קוסרשאהי מנכ"ל אובר Dara Khosrowshahi
דארה קוסרשאהי, מנכ"ל אובר
(צילום: בלומברג)
קוסרשאהי בילה כשליח במשך יומיים, כך שלמחרת פרסם ציוץ נוסף עם פירוט היום השני של העבודה: הוא ביצע 6 שליחויות במשך שעתיים. אולם, לדבריו, היום השני "היה פחות מוצלח" בגלל התנועה וכן משום שמשלוחים בדירות הן "כאב ראש". הוא גם סיפר שהרוויח פחות בטיפים. כשנשאל אם זיהו אותה, ענה: "מהיתרונות של המסכה".
הנהגים והשליחים שעובדים עבור אובר מוגדרים כעצמאיים ובהתאם אינם זכאים להטבות כמו ימי מחלה או שכר מינימום. לפי אובר, הנהגים מרווחים בממוצע 25 דולר לשעה, אך השליחים מרוויחים אפילו פחות. לפי אתר הקריירה גלאסדור, השכר השעתי הממוצע לשליח באובר איטס נע בין 12 ל-18 דולר. בעקבות ניסיון בקליפורניה לחייב את את אובר והחברות הדומות לה להפוך את הנהגים לשכירים, הקימה החברה קרן הטבות שמספקת לעובדים סיוע בתשלום טיפולים רפואיים.