סגור

איקאה הקפיאה פעילות ברוסיה, אבל האריכה את תשלום המשכורות

ענקית הרהיטים השבדית תאריך את תשלום המשכורות לכ־15 אלף עובדיה ברוסיה בשלושה חודשים נוספים, עד סוף אוגוסט

ענקית הרהיטים איקאה, שהקפיאה זמנית את פעילותה ברוסיה, דיווחה השבוע כי תאריך את תשלום המשכורות לכ־15 אלף עובדיה ברוסיה בשלושה חודשים נוספים, עד סוף אוגוסט. לפי הודעת החברה, ייתכן ותהיה הארכה נוספת — כך מדווחת סוכנות הידיעות רויטרס.


בתחילת חודש מרץ הודיע מותג הרהיטים הגדול בעולם כי יסגור זמנית חנויות ברוסיה ויחדל מייצור במדינה, זאת בשל שיבושים בשרשראות האספקה ותנאי מסחר מאתגרים בעקבות הפלישה לאוקראינה. באותה עת, החברה מסרה כי כל העובדים ימשיכו לקבל שכר, ברובלים, לפחות עד מאי. "הצלחנו להאריך את פרק הזמן לשישה חודשים", מסר טולגה אונקו, דובר מטעם קבוצת אינגקה שבבעלותה איקאה רוסיה.

1 צפייה בגלריה
סניף איקאה ב מוסקבה רוסיה החברה מקפיאה הפעילות מה שגרם לתורים ביום האחרון 3.3
סניף איקאה ב מוסקבה רוסיה החברה מקפיאה הפעילות מה שגרם לתורים ביום האחרון 3.3
סניף איקאה במוסקבה בתחילת חודש מרץ
(גטי)

חברות מערביות רבות עצרו פעילות ברוסיה, ומספר גדל של עסקים הודיעו כי יעזבו את המדינה. ענקיות בהן מקדונלד'ס ורנו דיווחו כי ימשיכו בינתיים לשלם משכורות, כאשר במקביל, רוסיה הזהירה כי היא עשויה להלאים עסקים זרים שבחרו להקפיא פעילות.
איקאה פועלת ברוסיה דרך זכיינים, עם רשת אינגקה, החברה־הבת המובילה של אינטר איקאה, שמעסיקה 2,500 עובדים בשלושה מפעלים מקומיים. אינגקה, שהיא גם מפעילת מרכזי קניות מהגדולות בעולם, ממשיכה להפעיל 14 קניוני MEGA ברוסיה. אונקו סירב לומר האם היצרנית שוקלת לעזוב את רוסיה או מהיכן בדיוק יגיע הכסף כדי לשלם את המשכורות. "אנחנו מצייתים לכל הסנקציות. אנחנו מנצלים נכסים שיש לנו ברוסיה", אמר. בשנה הפיסקאלית האחרונה, רוסיה היתה השוק העשירי בגודלו של אינגקה עם הכנסות בהיקף של 1.6 מיליארד יורו, המייצגות 4% מכלל המכירות.