סגור

אוורגרנד ניצלה מחדלות פירעון: העבירה התשלום למחזיקי האג"ח הדולריות

ענקית הנדל"ן הסינית, הנמצאת בחובות של מעל 300 מיליארד דולר, העבירה 83.5 מיליון דולר למחזיקי האג"ח הדולריות, רובם משקיעים זרים; מועד התשלום המקורי היה בספטמבר, אך החברה היתה רשאית לדחות אותו ב-30 יום

ענקית הנדל"ן הסינית אוורגרנד תעביר את תשלום הריבית למחזיקי אג"ח דולריות שלה, המיועד למחר (23 בספטמבר). כך לפי דיווחים בסין.


בעקבות כך, החברה, המצויה בחובות ענק של מעל 300 מיליארד דולר, נמנעה מחדלות פירעון. מניית החברה מזנקת ב-4% בבורסה בהונג קונג.
תשלום הריבית, בסך 83.5 מיליון דולר על אג"ח דולריות של אוורגרנד בהיקף של 2 מיליארד דולר שמחזור החיים שלהן מסתיים במרץ 2022, עמד בספק - לאחר שענקית הנדל"ן הזהירה בספטמבר, פעמיים, כי היא עלולה להגיע לחדלות פירעון. מרבית איגרות החוב האלה מוחזקות על ידי משקיעים זרים.
המועד המקורי לתשלום היה 24 בספטמבר - ואולם לחברה היתה תקופת גרייס של 30 יום. החברה אמורה להעביר תשלומי ריבית נוספים על האג"ח בנובמבר ובדצמבר.
בסוף אוגוסט פרסמה אוורגרנד אזהרת רווח ובה הודתה כי לא יעלה בידה לפרוע את חובותיה, העומדים על כ־305 מיליארד דולר, יותר מכל חברת נדל"ן בעולם. לפי מסמכים פנימיים של החברה שדלפו לאחרונה, חוב זה מתפרס על פני 128 בנקים ו־121 מוסדות חוץ בנקאיים.
לאוורגרנד יש כ-800 פרויקטים בלתי גמורים ברחבי סין, וכ־1.2 מיליון אנשים ממתינים עדיין לעבור לבתים שרכשו מהחברה. היא מעסיקה 200 אלף עובדים, ויוצרת, באופן לא ישיר, 3.8 מיליון משרות בכל שנה.
בסוף ספטמבר הודיעה החברה כי תמכור אחזקה בשווי 1.5 מיליארד דולר (9.99 מיליארד יואן) בבנק שנגג'ינג לקבוצה בבעלות ממשלתית. בניסיון להקל על מחנק המזומן שהיא חווה, באוורגרנד מחפשים אחר דרכים למכור אחזקות בנכסים נוספים. לדבריה, היא מכרה יחידות דיור לספקים וקבלנים על מנת להקל על חלק מהתשלומים שהם חייבים להם.

1 צפייה בגלריה
 אוורגרנד סין
 אוורגרנד סין
פרויקט של אוורגרנד בסין
(צילום: בלומברג)