סגור

פאוצ'י מעריך: לא יהיה צורך להתאים את הבוסטר לווריאנט האומיקרון

היועץ הבכיר לממשל האמריקאי אמר כי קרוב לוודאי שהחיסון השלישי נגד קורונה יספק את ההגנה הדרושה בפני הווריאנט החדש, מאחר שהוא מביא לעלייה משמעותית בנוגדנים

אנתוני פאוצ'י, היועץ הבכיר לקורונה בממשל האמריקאי, מעריך כי לא יהיה צורך להתאים את זריקת הבוסטר במיוחד לווריאנט האומיקרון - כך לפי דיווח באתר החדשות "סטאט", שהתפרסם אתמול (ו').


בריאיון שהעניק פאוצ'י הוא אמר כי קרוב לוודאי שהחיסונים הנוכחיים נגד קורונה מספקים הגנה מספקת נגד הזן החדש עבור מי שכבר קיבל זריקת בוסטר.

1 צפייה בגלריה
אנתוני פאוצ'י יועץ קורונה הבית הלבן ארה"ב
אנתוני פאוצ'י יועץ קורונה הבית הלבן ארה"ב
אנתוני פאוצ'י
(AP)

עם זאת, פאוצ'י הדגיש כי מדובר בהשערות המבוססות על היעילות שהפגינו החיסונים נגד זנים אחרים של קורונה, והדגיש כי יש צורך במחקרים נוספים. "יצרניות החיסונים ייצרו זריקות בוסטר המתאימות לווריאנטים", אמר פאוצ'י, "אבל אני חושב שצריך לעקוב וייתכן שהמצב יתגלה כטוב מהמצופה".
בהתאם ציין פאוצ'י כי כלל אינו בטוח שיהיה צורך להתאים את החיסון לאומיקרון. "אם מסתכלים על ההגנות נגד וריאנטים, זה לרוב קשור לרמות ההתחסנות והיקף החסינות שכל חיסון נתון מספק". לדבריו, הבוסטר של החיסון המקורי מספק עלייה משמעותית בנוגדנים.
בארגון הבריאות העולמי מסרו ביום חמישי כי האומיקרון כבר התגלה ב-57 מדינות, ובחלק מהמדינות באירופה נראה שהווריאנט מתפשט במהירות.
ביום רביעי חשפו פייזר וביונטק נתונים לפיהם שתי מנות החיסון שלהם כנראה לא מגנות מספיק נגד האומיקרון, אך הבוסטר מספק קרוב לוודאי את ההגנה הנדרשת נגד מחלה קשה. במקביל מנכ"ל פייזר, אלברט בורלא, אמר כי אף שהחיסון השלישי מתוצרת החברה אמנם מספק הגנה טובה מאוד מפני הווריאנט החדש, ייתכן שיהיה צורך בחיסון רביעי בהמשך.