סגור

מנכ"ל קרדיט סוויס: "לא חושב שאי פעם תהיה חזרה מלאה למשרדים"

לדברי תומס גוטסטיין, "אם נדחף חזק מדי אנשים לחזור, זה רק יפגע בנו". דבריו מצטרפים לקולות נוספים באירופה הקוראים לתנאי עבודה גמישים, כחלק ממאמצי הגופים הפיננסיים לשמור על עובדים. מנגד, בארצות הברית הבנקים הגדולים הביעו דעה שונה, והנטייה היא להשיב את העובדים למשרדים

מנכ"ל קרדיט סוויס תומס גוטסטיין לא חושב שבנקים יחזרו אי פעם לעבודה מלאה מהמשרדים. "זה לא ראלי ולא מה שהעובדים רוצים", אמר בריאיון לסוכנות הידיעות בלומברג מהפורום הכלכלי העולמי בדאבוס. "אנחנו מנסים בצורה רכה לעודד את האנשים לחזור, אבל זה רק יפגע בנו אם נדחף חזק מדי".
דבריו מצטרפים לקולות המתגברים באירופה בעד מדיניות תנאי עבודה גמישים, זאת כחלק מהמאמצים של הבנקים והמוסדות הפיננסיים לגייס ולשמור על עובדים. עם זאת, בארצות הברית הבנקים הגדולים הביעו דעה מנוגדת, והנטייה היא להשיב את העובדים למשרדים. כך למשל בשנה שעברה כינה מנכ"ל גולדמן זאקס דיוויד סלומון את העבודה מהבית כ"סטייה" זמנית בלבד.
1 צפייה בגלריה
תומאס גוטסטיין מנכ"ל קרדיט סוויס
תומאס גוטסטיין מנכ"ל קרדיט סוויס
תומס גוטסטיין, מנכ"ל קרדיט סוויס
(צילום: בלומברג)
"לעולם לא נשוב לאחוזים הישנים של 80%-90% מהאנשים נמצאים במשרדים", אמר גוטסטיין. בהתבסס על המדיניות של החברה, בסביבות 60% מהעובדים אמורים לעבוד כבר מהמשרד, אך לפי גוטסטיין הנתון הממשי עומד על 37%, ולדבריו יש גבול למה שהחברה יכולה לעשות כדי להכריח אנשים להגיע פיזית. "אני חושב שבערים מסוימות כמו לונדון הנסיעות הן סיוט, וזו הסיבה שאנשים מעדיפים להמשיך לעבוד מהבית יום או יומיים בשבוע", אמר גוטסטיין (58). "זה מצחיק כשמסתכלים על הסטטיסטיקות השבועיות, בימי שני ושישי יש נוכחות נמוכה, אך בימי שלישי, רביעי וחמישי מגיעים למשרדים. אני חושב שהמגמה הזו תישאר איתנו", סיכם.