סגור

סנדרס קרא לדרוש מהעשירים את חלקם ההוגן; מאסק תקף: "אני כל הזמן שוכח שאתה עדיין חי"

מייסד טסלה תקף את הסנאטור הוותיק בעקבות ציוץ שלו שבו קרא "לדרוש מהעשירים המופלגים לשלם את חלקם ההוגן. נקודה". מאסק הגיב בתוקפנות: "רוצה שאמכור עוד מניות, ברני? רק תגיד את המילה...". סנדרס לא הגיב מיד, אך עובדת שלו לשעבר צייצה: "אנשים, תפסיקו לקנות את טסלה. אל תתגמלו גברים מתעללים"

אלון מאסק ביצע הערב (א') קפיצת ראש לעוד תגרה בטוויטר - הפעם עם הסנאטור ברני סנדרס. מייסד טסלה, ומי שנחשב לאדם העשיר בעולם, הגיב בתוקפנות לציוץ של סנדרס (80) שבו הוא קרא "לדרוש מהעשירים המופלגים לשלם את חלקם ההוגן. נקודה". בעקבות הציוץ, העלה מאסק ציוץ ארסי משלו שבו כתב: "אני כל הזמן שוכח שאתה עדיין בחיים".
מאסק (50), שהינו גם הבעלים של SpaceX ושהונו האישי מוערך בכ-271 מיליארד דולר, המשיך לעקוץ את סנדרס וצייץ בטוויטר: "רוצה שאמכור עוד מניות, ברני? רק תגיד את המילה...".

1 צפייה בגלריה
מגזין השקעות 25.12.19 ברני סנדרס
מגזין השקעות 25.12.19 ברני סנדרס
ברני סנדרס. קרא "לדרוש מהעשירים המופלגים את חלקם ההוגן"
(צילום: רויטרס)
סנדרס לא הגיב מיד, אך מליסה בירן, פעילה פרוגרסיבית ועובדת לשעבר שלו, צייצה בטוויטר: "אנשים, תפסיקו לקנות את טסלה. אל תתגמלו גברים מתעללים".
השבוע מכר מאסק מניות טסלה בשווי של כמעט 7 מיליארד דולר, יותר מ-5 מיליארד דולר לאחר שביקש מעוקביו בטוויטר להצביע אם עליו לעשות זאת ויותר ממיליארד דולר ביום שישי.
ג'ייסון בנוביץ, מנהל תיקים בכיר ב-Roosevelt Investment Group בניו יורק, אמר לרויטרס: "אנו מצפים שמכירות המניות יימשכו, שכן מאסק מחזיק במיליוני אופציות בשווי מיליארדי דולרים שאחרת היו פוקעות חסרות ערך, והוא גם קבע מראש את מכירות המניות".
מחיר המניה של טסלה ירד לאחר שעוקבי הטוויטר של מאסק אמרו שהוא צריך למכור מניות. אבל ערכן עדיין נותר עצום.
מאסק ערך את הסקר בטוויטר, לאחר על "מס מיליארדרים" שהוצע על ידי הדמוקרטים בקונגרס. הוא כתב לעוקביו: "שימו לב, אני לא לוקח משכורת במזומן או בונוס מכל מקום. יש לי רק מניות, ולכן הדרך היחידה שלי לשלם מיסים באופן אישי היא למכור מניות".