סגור

הפסד של 50 מיליארד דולר בתוך יומיים למאסק - הגדול אי פעם

שום חבר במדד המיליארדרים של בלומברג לא רשם הפסד קרוב לסכום זה בתוך שני ימי מסחר, גם אם על הנייר - השיא עד כה היה שייך לג'ף בזוס, שרשם הפסד דו-יומי של 36 מיליארד דולר לאחר גירושיו ממקנזי סקוט

שני ימי הנפילות האחרונים במניית טסלה עלו למנכ"ל ולמייסד 50 מיליארד דולר. מדובר כמובן בהפסד "על הנייר", בשווי המניה בשלב זה, אך לא ניתן להתעלם ממחיקת ערך עצומה כזו.


למעשה זהו ההפסד הדו-יומי הגדול ביותר שרשם חבר במדד המיליארדרים של בלומברג - השיא עד כה היה שייך לג'ף בזוס בעקבות ההודעה על גירושיו ממקנזי סקוט ב-2019, אז מחקה מניית אמזון 36 מיליארד דולר בתוך יומיים.
הצניחה בשווי מניית טסלה ביומיים הסוערים הללו החלה בעקבות ההחלטה של אלון מאסק בסוף השבוע לשאול לעצתם של עוקבי חשבון הטוויטר שלו בנוגע למכירת מניות לצורך תשלום מס - ציוץ זה גרר ירידה חדה בשווי המניה ביום שני.
הנפילה הושלמה אתמול, לאחר שדווח כי אחיו של המנכ"ל קימבל מאסק, חבר דירקטוריון בטסלה, מכר מניות ממש לפני העלאת המשאל של אלון לטוויטר, בסכום של 110 מיליון דולר.
בנוסף התפרסמה אתמול ידיעה לפיה מייקל ברי, המשקיע שזכה לפרסום בזכות הסרט "The Big Short", אמר שמאסק אולי רוצה למכור את המניות שלו כדי לכסות את חובותיו האישיים.
הירידה מצמצמת את הפער שבין מאסק לבזוס, במירוץ על תואר "האיש העשיר בעולם", ל-83 מיליארד דולר. מאסק עקף את מייסד אמזון בפעם הראשונה בחודש ינואר, והפער בין השניים התרחב לאחרונה עד כדי 143 מיליארד דולר, מספר גדול יותר מהונו הנקי של ביל גייטס, האיש הרביעי בעושרו בעולם.
חברת ARK Investment Management, אשר מכרה בחודשים האחרונים מניות של טסלה, הפסידה יותר מ-750 מיליון דולר במכירת החיסול של אתמול, בעוד מייסד אורקל לארי אליסון, בעל המניות העצמאי השני בהיקפו בחברה, הפסיד 2.1 מיליארד דולר.
גם אחרי הירידה האחרונה, שווי הונו של מאסק רשם עלייה של 70% השנה, הודות לרווחיה של טסלה והערכת השווי הגבוהה של חברת החלל ספייס אקס.
1 צפייה בגלריה
אלון מאסק מייסד ומנכ"ל טסלה
אלון מאסק מייסד ומנכ"ל טסלה
אלון מאסק
(צילום: גטי )