סגור

בזכות הראלי האחרון: יוצר הביטקוין במקום ה-15 בדירוג עשירי העולם

הונו של "סאטושי נאקאמוטו" - שמו הבדוי של יוצר המטבע - עומד על פי הערכות על 73 מיליארד דולר, מה שמקפיץ אותו בדירוג מעל יורשי וולמארט ג'ים ורוב וולטון, ואף מעל איש העסקים המקסיקני קרלוס סלים. נאקאמוטו נחשב למי שהגה את הרעיון של המטבע הדיגיטלי ב-2008, והשיק אותו בינואר 2009

סאטושי נאקאמוטו, שמו הבדוי של יוצר מטבע הקריפטו ביטקוין מדורג במקום ה-15 ברשימת עשירי העולם, זאת הודות לראלי האחרון במחירי המטבע. באתר "האינדיפנדנט" הבריטי דיווחו כי על פי הערכות הונו של נאקאמוטו עומד על 73 מיליארד דולר הודות לאחזקות של בין 750 אלף ל-1.1 מיליון מטבעות קריפטו. בעקבות זאת הוא מדורג מעל יורשי וולמארט ג'ים ורוב וולטון, ואף עקף את איש העסקים המקסיקני קרלוס סלים, שבעבר החזיק בתואר "האדם העשיר בעולם".
מוקדם יותר החודש טיפס מחירו של הביטקוין לשיא של כל הזמנים מעל 68 אלף דולר. מדובר על זינוק של יותר מ-300% לעומת השנה שעברה. לפי חלק מהתחזיות, מחירו של מטבע הקריפטו הגדול ביותר יכול לטפס אף מעל 100 אלף דולר עוד לפני סוף השנה. במצב כזה ייכנס נאקאמוטו לעשירייה הראשונה של העשירים ביותר בזכות שווי הון הזהה לזה של המשקיע וורן באפט.
1 צפייה בגלריה
ביטקוין
ביטקוין
ביטקוין
(בלומברג)
נאקאמוטו נחשב כמי שהגה את הרעיון של המטבע הדיגיטלי ב-2008, ואף השיק אותו בינואר 2009. אולם לאחר ששיתף פעולה עם מפתחים אחרים במשך כשנתיים, הוא פרש ולא היה פעיל כבר למעלה מעשור. בתקופה הזו רק הלך וגבר המסתורין סביב זהותו האמיתית, ועד כה הועלו שמות של כמה מועמדים אפשריים, ובהם מדען המחשבים האמריקאי – יפני דוריאן סאטושי נאקאמוטו.
ב-2015 טען המתכנת האוסטרלי קרייג רייט כי הוא עצמו מייסד הביטקוין, אך הכרזתו התקבלה בסקפטיות רבה, והוא חזר בו מהודאתו כמה ימים לאחר מכן. השבוע החל בפלורידה המשפט נגד רייט, שהגישה משפחתו של שותפו לשעבר דיוויד קליימן המנוח, סביב השליטה על נכסים משותפים הכוללים כמיליון ביטקוין שלכאורה שייכים לנאקאמוטו, כך שיש אפשרות שזהותו האמיתית תתברר במהלך המשפט.