סגור

הברבי החדשה – בדמות מדענית שפיתחה חיסון לקורונה

ענקית הצעצועים מטאל מוציאה סדרה של שש בובות המוקדשות לנשים שעובדות בתחומי המדעים, הטכנולוגיה, ההנדסה והמתמטיקה

חברת הצעצועים מטאל, יצרנית בובות הברבי, יצרה בובה חדשה בדמותה של שרה גילברט - המדענית שפיתחה את החיסון של אוניברסיטת אוקספורד נגד קורונה. פרופסור גילברט הבריטית מסרה בתגובה כי בתחילה המחווה הרגישה "מאד מוזרה", אך היא מקווה שתעזור לעורר השראה בקרב ילדים. "התקווה שלי היא שהבובה שלי תכיר לילדים מקצועות שהם אולי לא מודעים לקיומם, כמו מומחית לחיסונים".

2 צפייה בגלריה
בובות ברבי צוות רפואי באמצע שרה גילברט מפתחת חיסון קורונה אוקספורד
בובות ברבי צוות רפואי באמצע שרה גילברט מפתחת חיסון קורונה אוקספורד
סדרת הבובות החדשה
(צילום: רויטרס)
הברבי שלה היא אחת מסדרה של שש בובות, המוקדשות לנשים שעובדות בתחומי המדעים, הטכנולוגיה, ההנדסה והמתמטיקה. הברביות האחרות הן בדמותן של הרופאות האמריקאיות אמי או'סליבן ואודרי קרוז, הרופאה והפעילה הקנדית ד"ר צ'יקה סטייסי אוריאווה, חוקרת הביו רפואה הברזילאית ד"ר ג'קלין גואש דה חסוס והרופאה האוסטרלית ד"ר קירבי וויט, שהייתה בין הממציאות של חלוק רב שימושי לעובדי הרפואה.
"בברבי מכירים בהקרבות העצומות שביצעו כל עובדי החזית שהתמודדו עם המגפה והאתגרים הנלווים אליה", מסרה בתגובה ליסה מקנייט, אחראית על מותג ברבי בחברה. "אנחנו משתפים את הסיפורים שלהן כדי לעורר השראה בדור הבא - שילכו בעקבות הגיבורות הללו".
2 צפייה בגלריה
ברבי פרופ' שרה גילברט מפתחת חיסון קורונה אוניברסיטת אוקפורד
ברבי פרופ' שרה גילברט מפתחת חיסון קורונה אוניברסיטת אוקפורד
פרופ' שרה גילברט והברבי בדמותה
(צילום: AP)
גילברט, שגם זכתה לתואר של כבוד מטעם המלכה, החלה לעבוד על החיסון לקורונה בתחילת 2020 כשהנגיף אובחן לראשונה בסין. החיסון שפיתחה, של אוניברסיטת אוקספוד וחברת התרופות אסטרה זנקה, נמצא כיום בשימוש הנרחב ביותר בעולם, ומנות שלו נשלחו ליותר מ-170 מדינות. "אני נלהבת מהאפשרות שאעורר השראה בדור הבא של ילדות שייכנסו לתחומי המדעים, ההנדסה והמתמטיקה, ומקווה שילדים שיראו את הברבי שלי יבינו את החשיבות של קריירה במדעים בסיוע לעולם שמסביבנו", הוסיפה.
בובת הברבי הושקה לראשונה ב-1959, אך בשנים האחרונות פועלים במטאל להגיב לביקורת שהופנתה כלפיהם, על עיצוב בובות הברבי שמייצר דימויים לא מציאותיים לגבי יופי נשי. לפיכך החלו לייצר בובות עם מבני גוף וגווני עור שונים. בשנה שעברה זינקו המכירות של בובות הברבי פי 6, על רקע המגפה והסגרים שאילצו הורים להצטייד במלאי צעצועים.